GÜNDEM

Yamaha Xmax Antalya grubu motorcular Havva Nur için Kortej düzenledi

Yıllardır kanser ile mücadele eden Havva Nur Aydın’ın motora karşı tutkusunu öğrenen Antalyalı  Yamaha Xmax grubu motorcular Havva Nur için Kortej düzenledi. Havva Nur, ‘en büyük hayalim’ dediği motor ile..

Yamaha Xmax Antalya grubu motorcular Havva Nur için Kortej düzenledi

Yıllardır kanser ile mücadele eden Havva Nur Aydın’ın motora karşı tutkusunu öğrenen Antalyalı  Yamaha Xmax grubu motorcular Havva Nur için Kortej düzenledi. Havva Nur, ‘en büyük hayalim’ dediği motor ile birlikte yüzlerce motorun arasında şehir turu yaptı.

Kendi emekleri ile tüm korteji toplayan Yamaha Xmax ve Hayat Motorcuya Güzel ekipleri Havva Nur’un evine ellerinde çiçeklerle ve yüzlerce motorla geldi. Havva Nur’un annesi Hatice Yılmaz, ‘Havva Nur’u ne kadar çok mutlu ettiyseniz beni de o kadar ettiniz. Gelen, emek gösteren herkese çok minnettarım. Teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Havva Nur Aydın’ın motoru sevdiğini ve motora binme hayalini duyan Antalyalı tüm motorcular seferber oldu. Antalya Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan motor grupları Havva Nur Aydın’ı ve annesi Hatice Yılmaz’ı evinde alarak önce Mevlana Kavşağı, Yener Ulusoy Caddesi, 100.yıl Bulvarı, Antalyaspor kavşağı ve Cam Piramide götürdü. Kortej, cam piramitte diğer motorcularla toplanarak hareket eden yaklaşık 650’ye yakın motor grubu Muratpaşa Belediyesi Kent meydanında buluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından meşaleler yakılarak coşkuyla kutlandı.

Yamaha Xmax Başkanı Tansel Mavi  Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.” diye konuştu.

‘Tansel Mavi, ‘’Bugün Havva Nur kardeşimiz ve Cumhuriyetimizin 99.yılını kutlamak için buradayız. Havva Nur kardeşimizi hep birlikte alıp ona bir şehir turu düzenlediğimiz için çok mutluyum. Bu mutluluğu sayenizde hep birlikte paylaştık’’ sözlerini kaydetti.

Havva Nur Aydın’ın isteğini duyan herkes elini taşın altında koymak için seferberlik ilan etti. Su firmaları motorcular ve Havva Nur’un ailesi için su desteği sağladı. Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi toplanma alanı tesisi, su, helva, reklam ve bayrak desteği sağladı. Esnaflar, motorcuların Havva Nur için düzenlediği korteje maddi ve manevi desteklerini eklediler. Yamaha dadaş, Honda Ataberk, Harput Motosiklet Gökhan,, Altaylastik İlker Altay, Can motosiklet ve Durh motosiklet motorculara ekipman desteği sağladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek ayrıca motorcuların yanına gelerek hepsiyle selamlaştı ve her zaman destek olacağını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL