MAGAZİN

Ünlü DJ Ramazan Karakaş şarkıcılıkta da iddialı

El Musto, Meg, Uzi, Heijan, Muti, Canbay, Wolker gibi bir çok isimle sahne yapan ünlü DJ Ramazan Karakaş son günlerde yeni bir Single hazırlığı içerisinde. Ünlü sanatçı şarkıcılığın yanı sıra..

Ünlü DJ Ramazan Karakaş şarkıcılıkta da iddialı

El Musto, Meg, Uzi, Heijan, Muti, Canbay, Wolker gibi bir çok isimle sahne yapan ünlü DJ Ramazan Karakaş son günlerde yeni bir Single hazırlığı içerisinde.

Ünlü sanatçı şarkıcılığın yanı sıra DJ mesleğini sürdüreceğini söyledi.
Ülkemiz için yeni sayılabilecek bi sektör olan DJ özellikle son dönemlerde popülerliğini artırdığı için Türkiye’nin bu sektörde daha da başarılı olacağına inandığını belirten DJ Ramazan Karakaş, rapçi kimliği ile de dikkat çekiyor. Karakaş, “Türkiye’nin bir çok ilinde bir çok rapçiyi bir araya getirerek gençlerin hayallerini gerçekleştirmek bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.


Dj Ramazan Karakaş kimdir?

1996 yılında Antalya’da dünyaya gelen “Ramazan Karakaş” müziğe çocuk yaşta merak sarmıştır. Aslen Diyarbakırlı olan “Ramazan Karakaş” Check My Style ve Sıkıntı Yok isimli iki klip çalışmasına imza atmıştır. El musto, Meg, Uzi, Heijan, Muti, Canbay, Wolker gibi bir çok isimle sahne yapan sanatçı DJ sektörünün parlayan isimleri arasında bulunuyor. Karakaş, 493 bin takipçi sayısına sahip. DJ Ramazan Karakaş sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sokak hayvanlarına yönelik yardım kampanyaları ile de tanınıyor.


DJ NEDİR

Kullandığı donanım veya yazılım sayesinde müzik prodüktörleri tarafından bestelenmiş bir veya birden fazla şarkıyı aynı anda nota, dakikadaki vuruş sayısı ve müzik perdelerini göz önünde bulundurarak, birbiriyle doğru zamanlamada senkronize eden ve şarkılar arasındaki geçişi gerçekleştiren kişidir. Yani iki veya daha fazla şarkıyı birbirine tek parçaymış gibi ekleyip akışa devam eden kişiye DJ denilmektedir.

Özel Haber: Mahmut Kayacan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL