KÜLTÜR SANAT

Karikatürde Türkiye birinciliği İzmir’e geldi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca çocuklar için düzenlenen ulusal karikatür yarışmasında dereceye girenler belli oldu. “Sağlıkçılarımız: Onlar Bizim Kahramanlarımız” konulu yarışmaya 34 farklı şehirden 140 genç..

Karikatürde Türkiye birinciliği İzmir’e geldi


Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca çocuklar için düzenlenen ulusal karikatür yarışmasında dereceye girenler belli oldu. “Sağlıkçılarımız: Onlar Bizim Kahramanlarımız” konulu yarışmaya 34 farklı şehirden 140 genç sanatçı katıldı. 368 eser arasından birinciliği İzmirli genç çizer Mete Çağan Emetli’nin karikatürü kazandı.
Karikatüre çok küçük yaşlarda merak duyduğunu belirten Emetli; “Düzenli olarak karikatür çizmeyi sürdürüyorum. Karşıyaka Lisesi 10. Sınıf öğrencisiyim. 2 yıl önce Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesine kaydoldum. Mustafa Yıldız hocamın eğitimleri sayesinde çizgilerim ve espri anlayışım çok çabuk gelişti. Gazete ve dergilerde karikatürlerim yer aldı. Daha önce “Şiddet” konulu yarışmada karikatürüm sergilendi. Albümde yer aldı. İlk ödülümde birinci olmam beni çok sevindirdi. Bundan sonra yarışmalara katılmayı sürdüreceğim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL