EKONOMİ

“EGİAD Hayat Okulu’na katılan gençlerle gurur duyduk”

EGİAD’ın Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri olan ve 11 yıldan beri süregelen EGİAD Hayat Okulu Covid-19 sebebiyle bu sene online olarak gerçekleştirdiği eğitimleri başarıyla tamamladı. İzmir’deki 5 üniversiteden 100’ü aşkın meslek..

“EGİAD Hayat Okulu’na katılan gençlerle gurur duyduk”


EGİAD’ın Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri olan ve 11 yıldan beri süregelen EGİAD Hayat Okulu Covid-19 sebebiyle bu sene online olarak gerçekleştirdiği eğitimleri başarıyla tamamladı. İzmir’deki 5 üniversiteden 100’ü aşkın meslek yüksekokulu öğrencisini ağırlayan proje sayesinde gençler, önemli bir takım konu başlıklarında yeni bilgiler edinme şansını yakaladı. Her yıl en az 150 öğrenciyi mezun eden EGİAD Hayat Okulu’ndan bu sene ile birlikte bine yakın genç hayata kazandırılmış oldu.
Teknik açıdan yüksek yeteneklere sahip meslek yüksek okulu öğrencilerinin, sosyal yetkinliklerini güçlendirerek iş hayatında tercih edilir eleman haline gelmelerini amaçlayan EGİAD, İzmir’deki üniversitelere bağlı meslek yüksekokullarından seçilen 100’ü aşkın başarılı gencin kariyer planlamasına destek oldu. Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu, Ege Üniversitesi Emel AKIN Meslek Yüksek Okulu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu, Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim gören gençler, kurumsal hayata hazırlanmak üzere EGİAD’ın bu sene online olarak yürüttüğü eğitimleri başarıyla tamamladı.
Gençlerin Elinden Tutan Projeler
EGİAD Başkanı Mustafa Aslan, genç iş insanları örgütü olarak genç neslin kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek genç işsizlik rakamlarını düşürmek için mücadele ettiklerini dile getirdi. Gençlerin elinden tutulmasının önemine dikkat çeken Başkan Aslan şöyle konuştu: “Hem yaşanılan nitelikli teknik eleman bulma sorununa çözüm getiren hem de genç işsizliğe bir nebze de olsa çare olan Hayat Okulu kapsamında etkili iletişim becerileri, kurum kültürü, kariyer planlama, CV yazım teknikleri, mülakat teknikleri, stres yönetimi, zaman yönetimi, duygusal zekâ, takım çalışması, çatışma teknikleri, karar alma ve problem çözme teknikleri gibi alt başlıklar ele alındı.”
Gençlerimiz Geleceğimiz
Covid-19 nedeniyle zor günlerden geçildiğini ancak son düzlüğe çıkılmasının sevindirici olduğunu hatırlatan EGİAD Başkanı Aslan, hayatın her alanında inanılmaz hızlı bir değişim yaşandığına dikkat çekerek, “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni düzene bu anlamda adapte olmak zorundayız. Yeni düzen bize hem esnek ve uzaktan çalışmayı getirdi hem de her zamankinden fazla şekilde kişisel gelişimimize önem vermemiz ve kendimize yatırım yapmamız gerektiğini hatırlattı. EGİAD Hayat Okulu’nun bu anlamda sizlere büyük faydayı sağladığına inanıyorum. Sonuç olarak başında genç ifadesi olan bir derneğin başkanı olarak, gençleri çok önemsediğimizi özellikle belirtmek istiyorum. EGİAD olarak uzun yıllardır söylediğimiz bir sloganımız var. Biz “Ülkemizin Geleceğine İnanıyoruz”. Bunu söylerken bir tek güvencemiz var o da gençlik. Sizlerin Atatürk’ün gençliğe hitabesindeki her bir sözcüğün anlamını bilerek gereğini yerine getireceğinize inanıyor ve güveniyoruz. İşte bu nedenle bir iş insanları derneği olmamıza rağmen her yıl en az birkaç gençlik projesine imza atıyoruz. Hayat Okulu da bizim gözbebeği projelerimizden bir tanesi. Eğitimcilerimiz bu dönem özellikle sizlerin katılımından ve sorduğunuz soruların ne kadar kaliteli olduğundan bahsettiler. Lütfen kendinizle gurur duyun; biz sizlerle gurur duyduk” dedi.
Hayat Okulu’nun son etkinliği Finansal okur-yazarlık konusundaki eğitim ile son buldu. Yaşar Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilvin Yeşilova tarafından gerçekleştirilen eğitimin moderatörlüğünü Genel Sekreter Prof. Dr. A. Fatih Dalkılıç gerçekleştirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL