BELEDİYE HABERLERİ

Tütüncü’nün Ramazan Bayramı mesajı

Sevgili Hemşehrilerim; Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Huzur, neşe, umut, mutluluk kalplerimizden hiç eksik olmasın. Rahmet, manevi kurtuluş ve bereket ayı olan Mübarek Ramazan’ı geride bırakarak..

Tütüncü’nün Ramazan Bayramı mesajı

Sevgili Hemşehrilerim;

Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Huzur, neşe, umut, mutluluk kalplerimizden hiç eksik olmasın.

Rahmet, manevi kurtuluş ve bereket ayı olan Mübarek Ramazan’ı geride bırakarak Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevinç mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Allah tuttuğumuz oruçları, dua ve ibadetlerimizi kabul etsin.

Bayramlar, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli fırsatlardır. Bizler, bayramların vesile kıldığı kardeşlik ve yardımlaşma duygularını asırlar boyu içimize sindirmiş, karşılaştığı bütün sıkıntıları dayanışma ruhuyla bertaraf etmesini bilmiş köklü bir geleneğin mensuplarıyız.

Bu yıl Ramazanımızı ve Ramazan Bayramımızı, içinde bulunduğumuz COVİD -19 salgını sebebiyle daha farklı şartlarda idrak ettik.

Devletimizin bu salgını ülkemizin en az zararla atlatması için aldığı tedbirlerle, milletimizin dayanışma ruhu ile verdiği desteklerle COVID-19  mücadelesinde çok şükür çok iyi bir noktadayız. Açıkça ifade etmeliyim ki bu zorlu süreçte bu güzel ülkenin vatandaşı olmanın iftiharını yaşadık. Devletimizle bir kez daha gurur duyduk.

Her türlü zorluğa rağmen umudu asla karartmıyoruz. İnşallah bu günleri de en iyi şekilde atlatacağız. Son günlerde gelen güzel haberler umudumuzu güçlendirmektedir. Burada milletçe bize düşen, asırlardır en sıkıntılı günlerde ortaya koyduğumuz beraberlik ve dayanışma ruhu ile devletimizin aldığı tedbirlere sabırla sarılmaktır.

Daha önceki Ramazanları Kepez’de tüm hemşehrilerimizle birlikte bambaşka güzellikte yaşıyor,  tüm mahallelerimizde kurduğumuz gönül sofralarında bir araya geliyor, ardından da çaylarımızı hemşehrilerimizin evlerinde içerek gönül zenginliklerine ortak oluyorduk. Salgın sebebiyle bu yıl  Ramazan akşamlarında yan yana olamasak da sevgimiz mesafeleri yok etti. Uzakları yakın eden teknolojik imkanlarla yine hemşehrilerimizin evlerine konuk olduk. Bu güzel akşamlarda yine yeni gönül yolları yaptık. Her zaman olduğu gibi sevenlerimiz neredeyse biz oradaydık. Bu zor günler yakında geçecek ve biz yine  hemşehrilerimizle gönül sofralarında, evlerinde ve iş yerlerinde buluşmaya, hep birlikte olmaya devam edeceğiz.

Salgının en başından beri hemşehrilerimizin yanında olduk. Her alanda onlara hizmet etmek için tüm çalışanlarımızla ve her türlü imkanımızla büyük bir efor sarf ettik. Bütün cadde ve sokaklarımızı dezenfekte ettik. Büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için fedakarca çalışan Kepez Vefa Destek Grubumuza her türlü desteği verdik. Tüm Kepez’e hem semt pazarlarında hem de ev ev maske dağıttık, dezenfektan götürdük.
Ramazan ayı boyunca yardım paketlerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Ayni ve nakdi destek sağladık. Bugüne kadar sizler için aldığımız tedbirleri, Bayram süresince de  sokağa çıkış kısıtlaması çerçevesinde hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Biliyorum.. Bu bayram biraz değişik olacak. Sağlık olsun. Bayram sevinci kalplerdedir. Bunu bildikçe aramızdaki mesafelerin ne önemi var. Yeter ki gönüller bir olsun. Uzakları yakın eden imkanlarla bu bayram evlerimizden ulaşalım sevdiklerimize.

“Sağlıklı olana her gün bayramdır” derdi büyüklerimiz. Bu süreçte en büyük nimet sağlıklı olmaktır. Bu bilinçle gereksiz endişelere kapılmadan,  pozitif bir enerjiyle başta aile fertlerimiz olmak üzere herkese bayram neşesini hissettirelim. Bayramı bayram edelim birbirimize.

Nice sağlıklı günlerde daha güzel bayramlara kavuşmayı diliyor, sevgiyle ve saygıyla bayramınızı tebrik ediyorum.

Hakan TÜTÜNCÜ
Belediye Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL