SAĞLIK

Sokak hayvanları İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne emanet

Kovid-19 sürecinde ülke olarak beraberliğimizi koruyarak, virüsle en az teması sağlamak amacıyla alınan tedbirler kapsamında 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü hayvan severlerle..

Sokak hayvanları İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne emanet

Kovid-19 sürecinde ülke olarak beraberliğimizi koruyarak, virüsle en az teması sağlamak amacıyla alınan tedbirler kapsamında 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü hayvan severlerle birlikte sokak hayvanlarını beslemeye devam edecek.

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen “sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilk günden itibaren ekiplerimiz 30 ilçemizde sokak sokak gezerek tüm sokak hayvanlarını besliyor. Üzerimize düşen bu görevi başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. Hayvan severler sayesinde İzmir’de yaşamını aç kalmadan mutlu bir şekilde sürdüren dostlarımız, vatandaşlarımız sokağa çıkamazken aç kalamazlardı. Sayın Valimiz Erol Ayyıldız’ın öncülüğünde ilk günden itibaren besleme çalışmalarına başladık.  Mamaları Valiliğimiz alıyor, 10 tonla katkıda bulunan firmalarımız da var. Personellerimiz 30 ilçemizde hayvan severlerle birlikte dağıtımı gerçekleştiriyor. Gerçekten buradan kendilerine teşekkür etmemiz lazım. Çünkü gerçekten özveriyle bir çalışma gerçekleştiriyorlar. Şimdiye kadar 35 ton mamayı ilimizin her noktasında ormanlık alanlarda, sokaklarda hayvanlarımıza ulaştırdık. Burada gerçekten özverili bir çalışma söz konusu. Arkadaşlarımız sokak sokak dolaşıyorlar, hayvanları arıyorlar. Dostlarımızda arkadaşlarımıza alışmış, artık onları görünce sevinmeye başlıyorlar. Bu kareleri görmek gerçekten mutluluk verici. Yine 4 gün uygulanacak bu sokağa çıkma yasağı boyunca da vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Bizler 10 ton mamayı bu 4 gün boyunca da sokak hayvanlarımıza ulaştırmak için 30 ilçemizde sokaklarda olacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL