ASAYİŞ Uncategorized

Muratpaşa’da kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan işyerine işlem yapıldı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Kumar” suçuna yönelik çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda 04 Mayıs günü Muratpaşa Mahallesinde bir iş merkezinde bulunan iş yerinde kumar oynatıldığına yönelik..

Muratpaşa’da kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan  işyerine işlem yapıldı

Muratpaşa İlçesinde Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlayan 1 İşyerine İşlem Yapıldı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Kumar” suçuna yönelik çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda 04 Mayıs günü Muratpaşa Mahallesinde bir iş merkezinde bulunan iş yerinde kumar oynatıldığına yönelik bilgiler elde edilmesi üzerine bahse konu adreste kontrol yapıldı. Sözkonusu işyerinin kapısının kapalı olduğu ancak içeriden sesler geldiği anlaşılmış, gerekli ihtarlar yapılarak kapı açtırılmış ve Cumhuriyet Savcısından alınan arama kararına istinaden yapılan aramada, işyerinde iskambil kağıtları ve oyun pulları bulunarak el konuldu.

İşyerinde bulunan (23) şahsın sosyal mesafe kurallarına uymadıkları tespit edilerek gerekli bilgilendirme yapıldı ve “1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince toplamda (72.450) TL idari para cezası uygulardı.

Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden İş yeri işletmecisine ayrıca “Kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama” suçundan işlem yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL