BELEDİYE HABERLERİ

Kumluca Ovacık’ta su sevinci

ASAT sayesinde musluk suyuna kavuştular Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarla Kumluca ilçesi İncircik Mahallesi Ovacık Mevkiinde yaşayan vatandaşların içme suyu çilesi sona erdi. Bugüne kadar içme suyu..

Kumluca Ovacık’ta su sevinci

ASAT sayesinde musluk suyuna kavuştular

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarla Kumluca ilçesi İncircik Mahallesi Ovacık Mevkiinde yaşayan vatandaşların içme suyu çilesi sona erdi. Bugüne kadar içme suyu şebekesi bulunmayan Ovacık halkı ASAT’ın yeni döşediği içme suyu şebekesi sayesinde kuyu suyundan kurtulup musluk suyuna kavuşmanın sevincini yaşadı.

Kumluca’da bulunan İncircik Mahallesi Ovacık Mevkii’ndeki vatandaşların su çilesini bitirmek için Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü bölgeye yeni bir hat çekerek içme suyu ulaştırdı. ASAT Kumluca Şube Müdürlüğü imkânları ile döşenen 600 metrelik boru hattı sayesinde ömürleri boyunca evlerinde hiç musluk suyu kullanamamış olan vatandaşlar sağlıklı ve temiz suya kavuştu.
SEVİNÇLE KARŞILADILAR
Evlerine kadar gelen içme suyunun sevincini yaşayan ve duydukları memnuniyeti ifade eden İncircik Mahallesi Muhtarı Galip Karakuş “Babam 75 yıldır su görmedi, kurtlu kuyu suyu içiyorduk. Temiz suya kavuştuk” şeklinde konuştu. Emeği geçenlerin hepsine dualar eden vatandaşlar şebeke suyunun ilk akışını ASAT çalışanları ile beraber sevinç içinde karşıladılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL