BELEDİYE HABERLERİ

Kaş Belediyesi’nden sulama kanallarında temizlik

Kaş Belediyesi, Kaş İlçesine bağlı kırsal mahallelerde tarımsal sulama kanallarında çiftçilerin mağdur olmaması için temizlik çalışması başlatıldı. Kaş Belediyesine ait iş makineleri havaların ısınmasıyla vatandaşların tarım arazilerinde su sıkıntısı yaşamaması..

Kaş Belediyesi’nden sulama kanallarında temizlik
Kaş  Belediyesi'nden Sulama Kanallarında Temizlik

Kaş Belediyesi, Kaş İlçesine bağlı kırsal mahallelerde tarımsal sulama kanallarında çiftçilerin mağdur olmaması için temizlik çalışması başlatıldı.

Kaş Belediyesine ait iş makineleri havaların ısınmasıyla vatandaşların tarım arazilerinde su sıkıntısı yaşamaması için sulama kanallarında temizlik gerçekleştiriyor.

Ekipler tarafından Ova, Kınık, Palamut, Gömbe ve Yeşilbarak Mahallelerinde tarımsal sulama kanalları temizlenmiş olup  çalışmalar ilçe genelindeki diğer mahallelerde de devam ediyor.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Yaz ayının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte su ihtiyacı olan çiftçilerimiz için  başlattığımız su kanalı temizleme çalışmalarımız birçok kırsal mahallemizde devam ediyor. Belediye olarak her zaman çiftçimizin yanındayız.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL