EĞİTİM

Institut français Türkiye’den “Evde Edebiyat”

Institut français Türkiye, Mart ayından bu yana koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde olanlar için kültür sanat etkinliklerini dijital ortama taşıdı. Institut français Türkiye tarafından “Salon Edebiyat” başlığı altında düzenlenecek olan online..

Institut français Türkiye’den “Evde Edebiyat”

Institut français Türkiye, Mart ayından bu yana koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde olanlar için kültür sanat etkinliklerini dijital ortama taşıdı.

Institut français Türkiye tarafından “Salon Edebiyat” başlığı altında düzenlenecek olan online edebiyat konferanslarına Yazar Yiğit Bener ev sahipliği yapacak. Konferansların her birinde Yiğit Bener’e edebiyat dünyasından bir konuk eşlik edecek. 2-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek konferanslarda her Salı günü Fransızca ve her Çarşamba günü Türkçe olmak üzere üç farklı tema işlenecek. Bu üç tema ise Serra Yılmaz ile “Camus salgın kıskacında”, Jean-Marie Laclavetine ile “Edebiyat eve kapanmanın yalnızlığına derman olabilir mi?”, Doç. Lale Özcan ile “Hekimliğinden vazgeçemeyen yazar: Louis Ferdinand Céline” olacak.

Zoom uygulaması üzerinde gerçekleşecek “Salon Edebiyat” konferanslarına katılım ücretsiz olacak. Konferansları izlemek isteyenlerin Institut français Türkiye’nin http://www.ifturquie.org adresli internet sitesinden etkinliğe kayıt olmaları gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL