EKONOMİ

İlk ekinezya fidanını Vali Funda Kocabıyık dikti

Uşak Valisi Funda Kocabıyk, Susuzören köyünde ilk ekinezya fidanını dikti. Uşak Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Uşak Bahçeleri Ekinezya İle Çiçekleniyor Projesi” kapsamında girişimci Reyhan Battal’ın 1 dekarlık arazisine..

İlk ekinezya fidanını Vali Funda Kocabıyık dikti

Uşak Valisi Funda Kocabıyk, Susuzören köyünde ilk ekinezya fidanını dikti.

Uşak Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Uşak Bahçeleri Ekinezya İle Çiçekleniyor Projesi” kapsamında girişimci Reyhan Battal’ın 1 dekarlık arazisine ekinezya fidanı dikildi.

Etkinliğe katılarak ilk fidanı toprakla buluşturan Vali Funda Kocabıyık, il genelinde tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi, alternatif ürünlerin yaygınlaştırılması ve üreticilerimizin daha fazla gelir elde etmesi için çeşitli projeler geliştirdiklerini söyledi.

Proje kapsamında ekinezya dikimi için gönüllü olan kadın girişimci Reyhan Battal’ı kutlayan Vali Funda Kocabıyık, “Ekinezya, dekar başına yaklaşık 4-5 bin liraya kadar gelir getiren aromatik bir bitki. Bugün ilk dikimini yaptığımız ekinezya üretimini kısa sürede ilimiz genelinde yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Umarım istenilen verimi elde ederiz. İlimizin iklim ve toprak yapısına uygun gelir getirici ürünlerin yaygınlaştırılması için var gücümüzle çalışıyoruz. İlimize, çiftçilerimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Etkinliğe Vali Yardımcıları Muammer Balcı, Meral Batı Demirbaş, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş ve çiftçiler katıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL