BELEDİYE HABERLERİ

Halkın tercihi ‘Hayatpark’ oldu

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ilçenin merkezinde yer alan 117 dönümlük mesire alanına verilecek isim için yapılan halk oylamasında ‘Hayatpark’ adının ortaya çıktığını söyledi. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü 20 Ocak..

Halkın tercihi ‘Hayatpark’ oldu

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ilçenin merkezinde yer alan 117 dönümlük mesire alanına verilecek isim için yapılan halk oylamasında ‘Hayatpark’ adının ortaya çıktığını söyledi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü 20 Ocak 2020 tarihinde, Öğretmenevleri Mahallesi’nde yer alan 117 dönüm mesire alanının işletilmesine yönelik ihaleye çıktı. İhaleyi en yüksek teklifle Konyaaltı Belediyesi kazandı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in “İlçemiz sınırları içerisinde yer alan mesire alanı Konyaaltı’nın olmalı” kararlılığıyla kazanılanihalenin hemen ardından ise internet üzerinden yapılan anketle isim belirleme çalışmalarına başlandı. Konyaaltı Belediyesi’nin resmi internet adresi üzerinden yapılan anket, 23 Mart 2020 tarihinde sona erdi. Halkın tercihiyle ortaya çıkan anket sonucunu Başkan Esen açıkladı.

ÖĞRETMENEVLERİ’NDE ‘HAYATPARK’ 

“Öğretmenevleri Mahallemizde yer alan 117 dönüm mesire alanının ihalesini alarak, halkımızın olanı halkımıza verdik” diyen Esen,şöyle konuştu: “Konyaaltı’nda göreve gelirken her fırsatta katılımcı yönetim vurgusu yaptık. Görevimizi şeffaf ve katılımcı bir anlayışla sürdürüyoruz. Bu anlayış çerçevesinde geçtiğimiz ocak ayında halkımız adına Konyaaltı ve Antalya için son derece önemli olan mesire alanının ihalesini aldık. Halkın olanı halka kazandırdık. İlçenin kalbi noktasındaki mesire alanının isminivatandaşımız belirlesin istedik. İnternet üzerinden anket yaptık. 23 Mart 2020 tarihinde neticelenen bu anketle birlikte, mesire alanın yeni ismi ‘Hayatpark’ oldu. Halkın tercihiyle ismi Hayatpark olan mesire alanının, Konyaaltı ve Antalya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL