BELEDİYE HABERLERİ

Finike Eroğlu Nuri Camii inşaatında sona geliniyor

Normalleşme süreciyle birlikte çalışmalar hız kazandı Finike’de inşaatı yükselen Eroğlu Nuri Cami inşaatında sona geliniyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hızla tamamlanması talimatını verdiği 500 kişilik Eroğlu Nuri Cami’nde..

Finike Eroğlu Nuri Camii inşaatında sona geliniyor

Normalleşme süreciyle birlikte çalışmalar hız kazandı

Finike’de inşaatı yükselen Eroğlu Nuri Cami inşaatında sona geliniyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hızla tamamlanması talimatını verdiği 500 kişilik Eroğlu Nuri Cami’nde çalışmalar koronavirüs salgını nedeniyle bir süre aksarken, normalleşme süreciyle birlikte yeniden hız kazandı.

Finike’nin en güzel noktalarından birine inşa edilen Eroğlu Nuri Camii’nde çalışmalar sona yaklaşıyor. Osmanlı ve Selçuklu mimarisiyle, taştan ve hiç çimento kullanılmadan inşa edilen Eroğlu Nuri Cami inşaatında koronavirüs salgınından dolayı aksamalar yaşandı. Normalleşme süreci ile birlikte inşaatta çalışmalar yeniden hız kazandı.
500 KİŞİLİK


Finike Limanı’nın üst kısmında yer alan ve sahile hakim bir konumdaki camii inşaatında çalışmalar yüzde 90 seviyeye geldi. Finike’nin siluetini de değiştiren Eroğlu Nuri Cami, 2 bin 400 metrekarelik parsel üzerinde 320 metrekare inşaat alanına sahip. Cami, 90 metrekare imaret, 85 metre kare revak ve 35 metrekare şadırvan yapılarından oluşuyor. 500 kişilik Camii alanı içerisinde 1 adet revak, 1 adet imaret, 1 adet şadırvan ve 1 adet abdesthane yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL