ASAYİŞ

Döşemealtı’nda oto hırsızlığı yapan 1 kişi tutuklandı

Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan operasyonda 1 kişi tutuklandı. Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesinde park halinde bulunan (S.Y.) isimli şahsa ait aracın çalınması olayı ile ilgili şahısla..

Döşemealtı’nda oto hırsızlığı yapan 1 kişi tutuklandı

Döşemealtı İlçesinde Oto Hırsızlığı Yapan 1 Şahıs Tutuklandı

Döşemealtı İlçe Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan operasyonda 1 kişi tutuklandı.

Döşemealtı Bahçeyaka Mahallesinde park halinde bulunan (S.Y.) isimli şahsa ait aracın çalınması olayı ile ilgili şahısla yapılan görüşmede; aracını yaklaşık iki ay önce ikametinin önüne park ettiğini, (75) yaşında olduğunu ve sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı dışarıya çıkmadığını, bu sebeple aracını bir daha görmediğini, kontak anahtarının birinin kendisinde olduğunu diğer anahtarının nerde olduğunu bilmediğini ifade etti. Bahse konu çalıntı aracın bulunması için yapılan araştırmalar sonucu aracı çalan şüphelinin (R.K.) isimli şahıs olduğu ve şahsın kasten yaralama, evden hırsızlık, güveni kötüye kullanma, oto hırsızlığı, uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurma ve 6136 sayılı kanuna muhalefet etmek suçları olmak üzere toplam (13) adet suç kaydının olduğu belirlendi.

Şüpheli (R.K.) isimli şahıs çalıntı araç ile birlikte yakalanmış, yapılan görüşmede bahse konu aracı yaklaşık 15 gün önce kendisinin çaldığını, aracın kontak anahtarının sol ön kapı üzerinde takılı olduğunu söyledi. Bahse konu çalınan araç Cumhuriyet Savcısınından alınan talimat doğrultusunda müştekisi ve yasal sahibi olan  (S.Y.)‘ye teslim edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca işlemleri tamamlanan şüpheli (R.K.) isimli şahıs, sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak ceza evine teslim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL