BELEDİYE HABERLERİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi engellilere klip çekti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda toplumsal duyarlılığı artırmak ve empati uyandırmak amacıyla “Çiğdem der ki ben elayım” ile “Az kaldı bayram ola” anonim türkülerini evlerinde seslendiren Engelsiz Türk..

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi engellilere klip çekti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda toplumsal duyarlılığı artırmak ve empati uyandırmak amacıyla “Çiğdem der ki ben elayım” ile “Az kaldı bayram ola” anonim türkülerini evlerinde seslendiren Engelsiz Türk Halk Müziği Korosu’na klip hazırladı.

2 Ekim 2019’de farklı engel grupların da yer alan bireyleri bir araya getirerek Engelsiz Türk halk Müziği Korosu’nu oluşturan ve eğitimler veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası koronun evlerinde kalarak Sivas yöresine ait Aşık Veysel’in de seslendirdiği “Çiğdem der ki ben elayım” Diyarbakır yöresine ait Celal Güzelses’in dile getirdiği “Az kaldı bayram ola”türkülerine klip hazırladı. Toplumsal duyarlılığı artırmak ve empati uyandırmak amacıyla hazırlanan klipte türküleri seslendiren engellilere, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı müzisyenleri de enstrümanlarıyla destek verdi. İşitme engelliler için klipte yer alan müzisyenlerden biri de türkülere işaret diliyle eşlik etti.

Klip Büyükşehir Belediyesi YouTube hesabında

“Çiğdem der ki ben elayım” ile “Az kaldı bayram Ola” türkülerinin seslendirildiği klip bugün itibariyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi YouTube hesabından (www.youtube.com/diyarbakirbld) adresi üzerinden izlenebilecek.

 

 

Eğitimler online devam ediyor

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte ilk defa sahne alıp biri birinden güzel türküleri seslendirme fırsatı bulan ve dinleyiciden tam not alan Engelsiz Türk Halk Müziği Korosu, pandemi sürecinde eğitimlerine online sistem ile devam ediyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL