EKONOMİ SAĞLIK

Bakan Selçuk, “MESS Webinarı” Programına katıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, video konferans yöntemi ile düzenlenen “MESS Webinarı” programında MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve MESS üyesi işyerlerinin yöneticileriyle görüşme..

Bakan Selçuk, “MESS Webinarı” Programına katıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, video konferans yöntemi ile düzenlenen “MESS Webinarı” programında MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve MESS üyesi işyerlerinin yöneticileriyle görüşme gerçekleştirdi.

Yeni koronavirüs döneminde çalışma hayatında yapılan düzenlemelerin ele alındığı görüşmede, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, asgari ücret desteği, telafi çalışması ile iş sağlığı ve güvenliği konuları değerlendirildi. Sosyal kalkınma kapsamında Çalışma Hayatı, Sosyal Güvenlik, Sosyal Yardımlar ve Sosyal Hizmetler bağlamında önemli tedbirlerin hayata geçirildiği belirtildi.

Görüşmede, koronavirüs sürecinde dijitalleşmenin hızla yaygınlaştığına, dünyada normalleşme tedbirlerinin konuşulmaya başlandığına değinildi.

Çalışma hayatında gerekli düzenlemelerin hızlıca yapılabilmesi için kamu ile özel sektör arasındaki sağlıklı iletişimin büyük önem taşıdığına da vurgu yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL