ASAYİŞ

Antalya’da Trafik Haftası kapsamında çocuklar evlerinde bilgilendirildi

Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığı, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik..

Antalya’da Trafik Haftası kapsamında çocuklar evlerinde bilgilendirildi
Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığı, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bugünü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanıyor.
Ancak dünyada olduğu gibi Ülkemizde de etkisini gösteren Koronovirüs (Covid-19) salgınının yayılım hızını kontrol altına almak amacıyla Sağlık Bakanlığı, Koronovirüs Bilim Kurulu önerileri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir hayata geçirildi.
Bu sebeple İçişleri Bakanlığı talimatıyla 02 – 08 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2020 Yılı Karayolu Trafik Haftası Etkinliklerinin; Koronovirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle örtüşecek şekilde kutlanması planlanarak, Karayolu Trafik Haftası ana teması “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda”, “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” olarak belirlendi.
Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri, haftanın önemine vurgu yapmak amacıyla okullarında ulaşamadığı çocuklarımıza evlerinde ulaştı. Sosyal izolasyon kurallarına dikkat ederek yapılan kapı ziyaretlerinde öncelikle haftanın öneminden, sonra trafik kurallarından kısaca bahsedilerek, çocuklar trafikle ilgili çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.
Trafik polisleriyle beraber 2020 Yılı Karayolu Trafik Haftası mottoları olan “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda”, “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” söyletilerek herkesin trafik kurallarına uyması istendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL