ASAYİŞ

Antalya’da sahte içki sevkiyatı yapan kişiler yakalandı

Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince sahte içki üretimi yaparak bu içkileri piyasaya süren şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı. Antalya’da bir kamyonetle sahte alkol sevkiyatı yapılacağı..

Antalya’da sahte içki sevkiyatı yapan kişiler yakalandı

Antalya’da Sahte İçki Sevkiyatı Yapan Şahıslar YakalandıAntalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince sahte içki üretimi yaparak bu içkileri piyasaya süren şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı.

Antalya’da bir kamyonetle sahte alkol sevkiyatı yapılacağı bilgisi elde edilmesi üzerine yapılan operasyonda, Sinan Mahallesinde bulunan bir depo önüne bahse konu kamyonetin park ettiğinin ve içerisinde sahte alkol olduğu değerlendirilen malzemelerin dopaya taşındığının görülmesi üzerine depoda ve kamyonette arama yapıldı. Aramada, 2  bin 002 litre sahte etil alkol, 4 bin 700 adet sahte etiket, 210 adet çeşitli markalarda alkol kiti (aroma) ele geçirildi.

Olayla ilgili (H.K.) ve (A.B.) isimli şahıslar yakalanarak haklarında 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı. Yapılan açıklamada, “Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak halkın hayatını ve sağlığını tehlikeye sokan ürünleri pazarlayan, bu şekilde Devletimizi vergi yönünden zarara uğratan ve insan sağlığı ile oynayan kişi ve organizasyonlara yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.” ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL