BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

Antalya Kepez’de 19 Mayıs coşkusu

Kepez Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının 101. Yılını vatandaşların balkondan katılımıyla coşkuyla kutladı. Kepez’in dört bir yanını gezen 19 Mayıs Korteji ile ilçede muhteşem bir bayram..

Antalya Kepez’de 19 Mayıs coşkusu

Kepez Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının 101. Yılını vatandaşların balkondan katılımıyla coşkuyla kutladı. Kepez’in dört bir yanını gezen 19 Mayıs Korteji ile ilçede muhteşem bir bayram heyecanı yaşandı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, araba ve açık hava

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla önleyici tedbirler kapsamında bu yılki  19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının kutlama törenleri düzenlenemeyince, Kepez Belediyesi  bayram coşkusunu ilçe sokaklarına taşıdı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, sakal ve açık hava

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını vatandaşların balkondan katılımıyla kutlayan Kepez Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını da ilçe sakinlerinin balkondan katılımıyla coşkuyla kutladı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Sosyal mesafe kuralları ve gerekli hijyen şartlarının dikkate alınarak hazırlanan kutlama programında Kepez’in sokaklarında 19 Mayıs Korteji düzenlendi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, 19 Mayıs Korteji’ne katılarak ilçe sakinlerinin bayram sevincine ortak oldu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, çocuk ve açık hava

Kırmızı ay yıldızlı tişört giyen ve şapka takan Başkan Tütüncü, elinde Türk Bayrağı ile ilçenin dört bir yanını gezerek, hemşehrilerinin bayramlarını kutladı.  19 Mayıs coşkusunun sokaklara taşındığı etkinlikte Nostaljik araçlar, Offroad araçları da korteje eşlik etti.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç, araba ve açık hava

Kepez’de doya doya bayram  

19 Mayıs Korteji’nin hareket noktası olan DokumaPark’ta bir açıklama yaparak duygu ve düşüncelerini dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “19 Mayıs 1919’un, 101. Yılında milli bayramın coşkusunu ve bu güzel günün heyecanını bütün hemşehrilerimize Kepez’in cadde ve sokaklarında yaşatmak ve taşımak için büyük bir gayretle güzel bir kortej hazırladık. “ dedi.

Görüntünün olası içeriği: araba, ağaç, gökyüzü ve açık hava

Burada hem belediyemizin ekipleri var, hem de bununla  birlikte çeşitli hobi gruplarının,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri var.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Onlarla güzel bir biçimde Antalya’nın cadde ve sokaklarına heyecanımızı bu milli duygularımızı taşıyacağız. Milli bayramlar kardeşliğimizi derinleştirdiğimiz, sürece milli duygularımızı hep birlikte zirveye taşıdığımız sürece güzel…

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gökyüzü ve açık hava

Hemşehrilerimizin evde kaldığı bu günlerde onlara balkonlarından ulaşacağız ve kalpten kalbe gönülden gönüle bir yol bulacağız.” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, araba ve açık hava

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarının dikkate alınarak kutlamanın yapıldığını da belirten Başkan Tütüncü, “Bu süreçte sosyal mesafe her yerde şart…

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü, ağaç, bulut, şapka, açık hava ve doğa

Araçların içerisinde, hemşehrilerimize balkonlardan el sallayacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL