BELEDİYE HABERLERİ

Altınova’da yollar açılıyor

Kepez Belediyesi, Altınova Sinan Mahallesi’nde imar planında olmasına rağmen kapalı olan Elif Sokağı ulaşıma açıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde 30 yıldan fazla süren imar sorunun çözülmesinden sonra Altınova..

Altınova’da yollar açılıyor

Kepez Belediyesi, Altınova Sinan Mahallesi’nde imar planında olmasına rağmen kapalı olan Elif Sokağı ulaşıma açıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde 30 yıldan fazla süren imar sorunun çözülmesinden sonra Altınova bölgesinin alt ve üst yapı hizmetleri hızlı bir şekilde tamamlanıyor.
Bölgedeki mahallelerde imar planına uygun şekilde yeni yeşil alanlar üretilirken, imar planında yer alan yollarda açılıyor. Altınova Sinan Mahallesi’nde imar sorunundan dolayı uzun yıllar açılamayan Elif Sokak, imar planının yapılmasının ardından yoluna kavuşuyor.

Elif Sokak havaalanı yoluna bağlanıyor   

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iş makineleriyle Fatih Sokak ile Ülker Sokak arasında kalan yolu açma çalışmasını başlattı. Bulldozer paletli iş makinesiyle açılan yola, kamyonlarla getirilen hafriyat malzemesi greyder ile seriliyor. Daha sonra silindir iş makinesiyle hafriyat ezilerek, yolun kot seviyesi oluşturuluyor. Fen İşleri Müdürlüğü, yapım çalışmasını tamamladıktan sonra genişliği 15 metre, uzunluğu 821 metre olan yolu sathi asfaltla kaplayacak. Elif Sokak, doğusundaki Ülker Sokak ile havaalanı yolu olarak da bilinen Serik Caddesi’nin yan yoluna ulaşım imkânı sağlaması bakımından önem taşıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bölgedeki kapalı olan imar yollarını açmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL