ASAYİŞ SAĞLIK

“A4” sokak ismi ile satılan uyuşturucuya dikkat

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Antalya’ya uyuşturucu madde naklederek ticaretini yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak sürdürülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Son günlerde Antalya..

“A4” sokak ismi ile satılan uyuşturucuya dikkat
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Antalya’ya uyuşturucu madde naklederek ticaretini yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak sürdürülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Son günlerde Antalya sokaklarında “A4” sokak ismi ile satılan bir maddeye rastlanmaktadır. Söz konusu maddenin yeni bir madde olmadığı bilinmekle birlikte Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesinin sıvı hale getirilerek A4 kâğıdına emdirilmiş bir şekilde satılmasından kaynaklandığı bilinmektedir.
Çok az miktarlarda dahi etken maddenin kullanılması halinde halüsinasyonlar gösterebileceği bilinen madde ile ilgili olarak;  2020 Ocak ayından itibaren (34) operasyon gerçekleştirildi, (41) şüpheli şahsa işlem yapıldı, (9) şahıs tutuklandı ve (3.428) doz A4 kâğıdına emdirilmiş Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi ele geçirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL