ASAYİŞ

3 bin litre kaçak akaryakıt, 396 şişe sahte içki, 100 litre sahte alkol ele geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 07-09 Mayıs 2020 tarihlerinde Antalya’da sahte içki ve alkol imal eden, ayrıca herhangi bir yetki ya da izin belgesi olmadan temin edilen..

3 bin litre kaçak akaryakıt, 396 şişe sahte içki, 100 litre sahte alkol ele geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 07-09 Mayıs 2020 tarihlerinde Antalya’da sahte içki ve alkol imal eden, ayrıca herhangi bir yetki ya da izin belgesi olmadan temin edilen kaçak akaryakıt ürünü ile sahte içki ve alkollari piyasaya sürmeye çalışan şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonlar düzenlendi. Yapılan çalışmalarda

  • (3.000) litre kaçak akaryakıt,
  • (3) adet plastik tank ve kaçak akaryakıtı aktarmaya yarayan pompa düzeneği,
  • (396) şişe sahte içki,
  • (100) litre sahte alkol ele geçirildi.

Olayla ilgili yakalanan (4) isimli şahıs hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanun’una Muhalefet Etmek” suçundan adli işlem başlatıldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Antalya’da kaçak akaryakıt ve sahte içkileri piyasaya sürmeye çalışarak insan sağlığını tehlikeye atan ve Devletimizi vergi yönünden kayba uğratan, bu şekilde haksız kazanç sağlayan kişilere yönelik çalışmaların kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL