1 Haziran’dan itibaren Türkiye normale dönüyor

1 Haziran’dan itibaren Türkiye normale dönüyor. Belirli kurallar çerçevesinde kapalı tutulan cafe, kıraathane, restaurant gibi işletmeler açılacak. Plajlar tekrar açılıyor. Şehirler arası seyahat kısıtlaması kaldırıldı. İşletmelerin açılışıyla ilgili olarak uyulacak..

1 Haziran’dan itibaren Türkiye normale dönüyor

Image1 Haziran’dan itibaren Türkiye normale dönüyor. Belirli kurallar çerçevesinde kapalı tutulan cafe, kıraathane, restaurant gibi işletmeler açılacak. Plajlar tekrar açılıyor. Şehirler arası seyahat kısıtlaması kaldırıldı.

İşletmelerin açılışıyla ilgili olarak uyulacak kurallar ilgili makamlar tarafından açıklanacak. 30 ve 31 Mayıs Cumartesi, Pazar ilerleyen süreçte bir olağanüstü değişiklik olmazsa son sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Tarabya’daki Huber Köşkü’nde gerçekleştirildi. Kabine toplantısı, 4 saat sürdü.Image

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıklamalarından öne çıkanlar:

 

Şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamiyle kaldırılmıştır.

65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlamaları devam edecek. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olma uygulaması devam edecek.

20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma kısıtlamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş arası çarşamba günleri 14.00-20.00 arasında sokağa çıkabilecek.

KAFE, KIRAATHANE GİBİ İŞLETMELER AÇILIYOR

1 Haziran itibariyle restoran, kafe, kıraathane gibi işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak.

İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek.

Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran’da açılacak.

Kamu görevlileri 1 Haziran’dan itibaren işbaşı yapacak.

Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL