BELEDİYE HABERLERİ SAĞLIK

Van Büyükşehir’den Ramazan denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı öncesinde kent genelindeki unlu mamülleri üretim noktaları ve fırınları denetledi. Van’da ramazan öncesi Büyükşehir zabıtası halk sağlığını ilgilendiren konularda denetimlerini arttırdı. Bu kapsamda Zabıta Daire..

Van Büyükşehir’den Ramazan denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı öncesinde kent genelindeki unlu mamülleri üretim noktaları ve fırınları denetledi.

Van’da ramazan öncesi Büyükşehir zabıtası halk sağlığını ilgilendiren konularda denetimlerini arttırdı. Bu kapsamda Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri gıda mühendisleri eşliğinde kentte faaliyet yürüten unlu mamülleri üretim noktaları ve fırınlarda denetim yaptı. Yapılan denetimlerde gramaj, hijyen, maske, eldiven, bone kullanımı, üretimde kullanılan mamullerin son kullanım tarihleri ve sosyal mesafeye kuralına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Denetimler ayrıca koronavirüs salgına karşı ekmek ve unlu mamullerinin üretildiği alanları da büyük bir titizlikle inceleyen zabıta, işletme sahipleri ve çalışanları da hijyen konularında bilgilendirdi.

Yapılan denetimlerde yönetmeliklere uygun davranmayan işletmeler cezai işlem uygulanırken, denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL