KÜLTÜR SANAT

“Türkü ticari kaygıyla yorumlanamaz”

İlk albümü “İz” sonrası çizgisini bozmadan Türkülerle yoluna devam eden Okan Çakmak, iki albüm birden çıkarmayı hedefliyor. Korana virüsü ile alakalı telaş devam ederken aranjörü ile stüdyoya kapandığını ve hem..

“Türkü ticari kaygıyla yorumlanamaz”

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gökyüzü, gitar, okyanus, çocuk ve açık hava

İlk albümü “İz” sonrası çizgisini bozmadan Türkülerle yoluna devam eden Okan Çakmak, iki albüm birden çıkarmayı hedefliyor. Korana virüsü ile alakalı telaş devam ederken aranjörü ile stüdyoya kapandığını ve hem işini yapıp hem de kendini izole ettiğini ifade eden Okan Çakmak, “Türkü ticari kaygı ile yorumlanmaz ve başarıya ulaşılmaz, bu işimde olduğu gibi para kazanma arzusuyla müzik yapmadım” vurgusunu da yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve açık hava

Genç türkücü aynı zamanda 2000 yılında şelpe (pençe) tekniği ile ilgili teknik araştırmalara başlayan Okan Çakmak’ın bu araştırmaları birçok dergi ve gazetede yayınlanarak büyük bir başarıya imza attı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sakal, açık hava ve doğa

Arif SAĞ, Musa EROĞLU, Erdal ERZİNCAN, Kubilay DÖKMETAŞ ve Gülşen KUTLU gibi çok değerli hocalarını örnek aldığını sözlerine ekleyen başarılı yorumcu Okan Çakmak “Amacım gün yüzüne çıkmamış eserleri dinleyici ile buluşturmak. Türküler bizlerin geçmişi bu geçmişi geleceğe taşımak en büyük hedefim. Türkülerin yaşanmışlıkları var her Türkünün bir dokunuşu var. Türküler bir yaşam tarzıdır. Türküleri kim doğru, kim aslına uygun yorumluyorsa onu dinlemekte fayda var” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gökyüzü, bulut ve açık hava

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL