GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA

Koronavirüs’ü 1 kişi Çin’de 2,6 kişiye İstanbul’da 16 kişiye bulaştırıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, özellikle bugüne kadar virüsle ilgili bilgi kaynağımızın Dünya Sağlık Örgütü ve birtakım analizlerin yapıldığı yer olan Çin olduğunu..

Koronavirüs’ü 1 kişi Çin’de 2,6 kişiye İstanbul’da 16 kişiye bulaştırıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, özellikle bugüne kadar virüsle ilgili bilgi kaynağımızın Dünya Sağlık Örgütü ve birtakım analizlerin yapıldığı yer olan Çin olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Bir kişinin ortalama 2.6 kişiye bulaştırdığını biliyoruz. Yani biz ortalama bir virüsü taşıyanın 2.6 kişiye bulaştırdığı bilgisini biliyoruz.

İSTANBUL’DA 1 KİŞİ 16 KİŞİYE BULAŞTIRIYOR

Bizim gördüğümüz kendi vakalarımızın analizini yapıyoruz. Dünyaya da bu analizlerimizi göstermiş olacağız. Çin’de yapılan analizlerde binlerle, onbinlerle ifade edilen analiz görmedik. Bu noktada şeffaf olduğumuzu söylemek istiyorum. Sadece İstanbul için söylüyorum, tarama yaptığımız, gördüğümüz bir vakanın kimlere bulaştırmış olduğunu analiz ettiğimiz, İstanbul bir kişinin bulaştırdığı kişi sayısı 16, 2.6 değil.” .

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL