BELEDİYE HABERLERİ SAĞLIK

Kepezli hayırseverden maske üretimi için anlamlı bağış

Kepez’de isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş daha çok maske üretilmesi için evindeki dikiş makinesini her gün 8 bin maske üretiminin yapıldığı Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’na(AKMEK) bağışladı. Kepez steril maske..

Kepezli hayırseverden maske üretimi için anlamlı bağış

Kepez’de isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş daha çok maske üretilmesi için evindeki dikiş makinesini her gün 8 bin maske üretiminin yapıldığı Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’na(AKMEK) bağışladı.

Kepez steril maske üretiminde tek yürek oldu. Kepez Belediyesi, Dünyayı etkileyen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının ilçede yayılmaması için tüm imkanları seferber ederken, bir yandan da hummalı bir şekilde ilçe sakinlerine maske üretiyor. Gönüllülerle günde 8 bin adet üretilen maskeler, Kepez Sağlık Merkezi’nde steril edildikten sonra paketleniyor ve ardından da Kepezlilerin kullanımına sunuluyor.

Kepezlilerin steril maske üretiminde tek yürek olduğu bu hassas süreçte, isminin açıklamasını istemeyen bir hayırseverden de çok anlamlı bir destek geldi. Kepezli hayırsever daha çok maske üretilmesi için evindeki 1960 model emektar dikiş makinesini her gün 8 bin maske üretiminin yapıldığı Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’na(AKMEK) bağışladı. Antika değerindeki 60 yaşındaki dikiş makinesi, AKMEK kursiyerlerine de nostalji yaşattı. Singer marka dikiş makinesi, kursiyerlerin gözdesi oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL