BELEDİYE HABERLERİ SAĞLIK

Kepez kapı kapı yıkanabilir maske dağıtıyor

Kepez Belediyesi, ilçe sakinlerine yıkanıp tekrar kullanılabilme özelliği olan ve pamuklu kumaştan üretilen maskelerin dağıtımını aralıksız sürdürüyor. Maskeler, vatandaşlara kapılarında teslim ediliyor.  Zafer Mahallesi’nde 3 bin 133 konut ve işyerinde..

Kepez kapı kapı yıkanabilir maske dağıtıyor

Kepez Belediyesi, ilçe sakinlerine yıkanıp tekrar kullanılabilme özelliği olan ve pamuklu kumaştan üretilen maskelerin dağıtımını aralıksız sürdürüyor. Maskeler, vatandaşlara kapılarında teslim ediliyor.  Zafer Mahallesi’nde 3 bin 133 konut ve işyerinde 9 bin 399 adet  yıkanabilir maske dağıtımı yapıldı.

Kepez Belediyesi, devletin ücretsiz maske dağıtımı uygulamasına desteğini artırarak sürdürüyor. Koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi için tüm imkanlarını seferber eden Kepez Belediyesi, Türkiye’de ilk  koronavirüs vakasının görüldüğü tarihten itibaren maske üretimine başlamıştı. Belediyenin, meslek edindirme kursları olan AKMEK’in dikiş nakış atölyelerinde günde 8 binden fazla maske dikiliyor. Maskeler, daha sonra Belediye Sağlık Merkezi’nde, steril hale getiriliyor.

Kepez’den yıkanabilir maske

Maske üretimini ve dağıtımı aralıksız sürdüren Kepez Belediyesi, şehir içi ulaşım araçları, pazar yerleri ve market gibi toplu alanlarda maske takılması zorunluluğunun getirilmesinden sonra artan maske talebini karşılayabilmek için yeni çalışma başlattı. Bugüne kadar  ev ev dolaşarak, binlerce ilçe sakinine ücret alınmadan steril maske  dağıttıklarını aktaran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şimdi de yıkanıp tekrar kullanılabilme özelliği olan maskeleri ilçe sakinlerine  ulaştırmaya başladıklarını duyurdu.

Her mahalleye maske

Başkan Hakan Tütüncü, yıkanabilir maskeleri, ev ev dolaşarak dağıttıklarının altını çizerek, “Belediye ekiplerimiz, mahalle muhtarlarımız, site veya apartman yöneticilerimizin gözetiminde evlere maske dağıtımı gerçekleştiriyor. Zafer Mahallemizde tüm evlere yıkanıp tekrar kullanılabilme özelliği olan ve pamuklu kumaştan üretilen maskelerimizin dağıtımını tamamladık. Zafer Mahallemizin tamamına, 3 bin 133 konut ve işyerine 9 bin 399  adet  yıkabilir maske dağıtımı yaptık. Diğer mahallelerimizde maske dağıtımımız her gün devam edecek. Kepezli hemşehrilerim evlerinde kalsınlar. Biz evlerine gelerek, maskeleri teslim edeceğiz. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız.” açıklamasını yaptı.
Kepez Belediyesi ekiplerince her haneye ‘Maskesiz sokağa çıkmayalım’   uyarı yazısının bulunduğu poşetler içerisinde 3 adet yıkanabilir maske veriliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL