ASAYİŞ

Kemer ilçesinde bahçelerinde kenevir yetiştiren şüpheliler yakalandı

Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik operasyonlar yapıldı. Yapılan çalışmalarda, Kemer ilçesinde hurdacılık yapan (H.Y.), eşi (İ.Y.) ve (E.Y.)..

Kemer ilçesinde bahçelerinde kenevir yetiştiren şüpheliler yakalandı
Kemer İlçesinde İkametlerinin Bahçesinde Sahte Alkol Üreten ve Kenevir Yetiştiren Şüpheliler Yakalandı
Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik operasyonlar yapıldı. Yapılan çalışmalarda, Kemer ilçesinde hurdacılık yapan (H.Y.), eşi (İ.Y.) ve (E.Y.)  isimli şahısların hurdacılık şemsiyesi altında, Beycik Mahallesinde bulunan ikametlerinin yakınında esrar maddesi yetiştirerek bu maddeleri sattıkları yönünde bilgiler elde edildi. Bunun üzerine, 28 Nisan günü  sözkonusu ikamet ve ikametin bulunduğu yer ve çevresindeki ormanlık alanda yapılan aramada;  boş alkol şişeleri, (100) litrelik bidonlar içerisinde alkol yapımında kullanılan sıvı maddeler ve bu sıvı maddeleri damıtmakta kullanılan boru ve aparatlar ele geçirildi.
İkametin çevresinde yapılan aramanın devamında ikamete 300-400 metre mesafede ağaçlar ve çalılar arasına gizlenmiş vaziyette toplam (11) adet hurda buzdolapları içleri sökülerek bu buzdolabı içlerine ekilmiş boyları 20 cm ve 150 cm arasında değişen (1394) kök kenevir bitkisi ve değişik çiçek saksılarına ekilmiş boyları yine 20 cm ile 150 cm arasında değişen (107) kök olmak üzere toplam (1.501) kök kenevir bitkisi ekili olarak, ayrıca aynı yerde kurutulmaya bırakılmış vaziyette daralı (300) gram esrar olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirildi.
Olay ile ilgili olarak şüpheliler (H.Y.), (İ.Y.) ve (E.Y.) isimli şahıslar haklarında “2313 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” ve “5607 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” suçlarından haklarında yasal işlem yapılarak Kemer Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL