KÜLTÜR SANAT MAGAZİN

İzmirli Rock Grubu “Derin Basitlik”ten iki yeni şarkı

İzmir’de kurulan Rock grubu Derin Basitlik iki yeni şarkıları “Koş” ve “Karanlıklar”ı OnAir Sahne’den yayınladı. “Derin Basitlik” ismini bir fizik kitabından alıyor. Kişisel yaşamlarının yanı sıra toplumsal durumların da yer..

İzmirli Rock Grubu “Derin Basitlik”ten iki yeni şarkı

Derin Basitlik - Knockin' on Heaven's Door (Bob Dylan cover) - YouTube

İzmir’de kurulan Rock grubu Derin Basitlik iki yeni şarkıları “Koş” ve “Karanlıklar”ı OnAir Sahne’den yayınladı.
“Derin Basitlik” ismini bir fizik kitabından alıyor. Kişisel yaşamlarının yanı sıra toplumsal durumların da yer aldığı şarkılar yer yer pop rock tınılarla bezeli.
Derin Basitlik, vokalde ve gitarda Barış Tosun, lead gitarda Hakan Tuna, bas gitarda Enes Koç, davulda Göktuğ Taşkaya olmak üzere dört müzisyenden oluşuyor. İlham aldıkları duyguları müzik aracılığıyla daha iyi bir dünya için etkileşim aracına dönüştürdüklerini ifade eden grup: “Sanatsal üretim devam ettiği sürece hem kendimiz hem de tüm Dünya adına her şeyin daha güzel olacağını düşünüyoruz” diyor.

Derin Basitlik'ten yeni iki şarkı 'Koş' ve 'Karanlıklar' haberi ...

Derin Basitlik Hakkında
İzmir’de 2016 yılında kuruldu. Rock ağırlıklı çalışmaları ile tanınıyorlar. Cover yorumların yanında kendi besteleriyle de dikkat çekiyorlar.
Geride bıraktıkları 3 yılda kadroda birkaç değişiklik oldu. Grup kurulduğundan beri düzenli olarak çeşitli etkinliklerde, festivallerde ve barlarda sahneler almaya devam etti. İlk besteleri ‘Kukla’ 2018 yılı ilkbahar aylarında yayınlandı. Parça 10. Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nda yer alan ‘Öteki Kimlik’ adlı kısa filmde sound track olarak yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL