EKONOMİ

İzmir’de kuyumcular 5 gün açık olacak

Bayraklı Çarşı Esnaflar Derneği Başkanı Ertuğrul Civelek, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret odasının talebi üzerine kuyumcuların çalışma saat ve günlerinin haftada iki günden beş güne çıkarılmasına ilişkin açıklamada bulundu. Başkan..

İzmir’de kuyumcular 5 gün açık olacak

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Bayraklı Çarşı Esnaflar Derneği Başkanı Ertuğrul Civelek, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret odasının talebi üzerine kuyumcuların çalışma saat ve günlerinin haftada iki günden beş güne çıkarılmasına ilişkin açıklamada bulundu.
Başkan Ertuğrul Civelek, ”Tüm Dünyayı saran Coronavirus’ün ülkemizde de görülmesi sebebiyle esnaf arkadaşlarımız zor duruma düştü. Kuyumcular Odası, esnaf arkadaşlarıyla fikir alış verişi olmadan şahsi aldığı kararla İzmir genelinde kuyumcu ve döviz bürolarının çalışma günleri ve saatlerinin düzenlenme getirerek haftada iki gün çalışma sınırlandırılması getirdi. Haliyle bu karar kuyumcu arkadaşlardan tepki çekti. Konu hakkında Sayın Valimiz Erol Ayyıldız’la görüşerek önce valiliğe sonra esnaf birliğine ardından İzmir ticaret odasına giderek dilekçe vererek sorun çözüldü. Böylelikle kuyumcu arkadaşların çalışma günleri haftada iki günden 5 güne çıkarıldı. Bu süreç içerisinde esnafımızın yanında olan İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’e teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.
HAFTADA 2 GÜN AÇIK OLACAKTI
İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan başkanlığında yapılan İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, İzmir Kuyumcular Odası tarafından ülke genelinde Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle İzmir genelinde kuyumcu ve döviz bürolarının çalışma günleri ve saatlerinin düzenlenmesine yönelik talepler değerlendirildi. Gerçekleşen toplantıda İzmir merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren tüm kuyumcu ve döviz bürolarının faaliyetlerini 6 Nisan tarihinden itibaren salı ve cuma günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında olacak şekilde sınırlandırılmasına karar verilmişti.
ÇALIŞMA GÜNÜ VE SAATİ DEĞİŞTİ! HAFTADA 5 GÜN…
İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret odasının talebi üzerine kuyumcuların çalışma saat ve günleri hafta içi her gün saat 12.00-17.00 olarak değiştirildi. Buna göre kuyumcular yalnızca hafta sonu açık olmayacak. (Özel Haber – Ece İçmez)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL