GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA ÜST MANŞET

İsveç’te Koronavirüs’lü babası eve gönderilen Leyla’nın sesini Sağlık Bakanı duydu!

Fahrettin Koca bu sese kulak verdi. Teşekkürler 🇹🇷pic.twitter.com/PAB6RCPBR7 — Coronavirus Report 🔴 (@KoronaReport) April 26, 2020 İsveç’te babası Koronavirüs teşhisi konulan ancak eve geri gönderilen Leyla isimli bir Türk kızının..

İsveç’te Koronavirüs’lü babası eve gönderilen Leyla’nın sesini Sağlık Bakanı duydu!

İsveç’te babası Koronavirüs teşhisi konulan ancak eve geri gönderilen Leyla isimli bir Türk kızının feryadını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duydu ve ülkeye özel ambulans uçak göndererek gerekli tedavilerin Türkiye’de yapılacağı bilgisini paylaştı.

Soyadı belirlenemeyen Türk kızı Leyla sosyal medya hesabından seslenerek babasının Koronavirüs teşhisi konulmasının ardından eve geri gönderilmesini eleştirerek, kardeşlerinin astım ve babasının kalp hastası olduğunu ve kendilerine maske dahil koruyucu ekipman verilmediğini ifade etti. Ancak itirazlarına rağmen hastanede bakılamayacağı cevabını aldıklarını ve hayatlarının tehlike altına girdiğini ifade eden Leyla’nın bu feryadı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuldu. Fahrettin Koca paylaştığı sosyal medya hesabından, “Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06’da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler”  ifadelerini kullandı.

Image
Daha sonra bir bilgi daha paylaşan Bakan Koca, “Bir kız evlat, COVID-19 hastası babası için hiçbirimizin unutamayacağı bir şey yaptı. Ülkemiz harekete geçti. Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara’da olacak. (Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileştirecek.)” dedi.
Leyla ise yaptığı açıklamada “Sayın bakanım Allah bin kere razı olsun sizden ne diceğimi bilemiyorum çok mutluyum babam ve ailem adına. İyiki varsınız. Bu süreçte bize her koşulda yardım ettiğiniz için size minnettarım” diye konuştu. Sosyal medya hesabından bu tabloyu öven katılımcılar ise büyük devlet olmanın gururunu yaşadıklarını ve gözlerinin yaşardığını ifade ettiler.
Image

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL