SAĞLIK

Hayrunnisa’nın yaşamı bu ilacın bulunmasına bağlı

Aydın’da bir yıl önce kanser tanısı konan 4 yaşındaki Hayrunisa Uzdu, hayatta kalabilmek için 40 bin avroluk ilacın alınmasını bekliyor. Nöroblastom tanısı konduktan sonra 2 yıl zorlu bir tedavi süreci..

Hayrunnisa’nın yaşamı bu ilacın bulunmasına bağlı
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim
Aydın’da bir yıl önce kanser tanısı konan 4 yaşındaki Hayrunisa Uzdu, hayatta kalabilmek için 40 bin avroluk ilacın alınmasını bekliyor.
Nöroblastom tanısı konduktan sonra 2 yıl zorlu bir tedavi süreci yaşayan küçük kızın 2 ay önce hastalığı nüksetti. Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören küçük kızın doktorları bu süreçte ‘Dinutuximab Beta’ etken maddeli ‘Qarziba’ ilacını kullanması gerektiğini söyledi
Annesi Nur Mukaddes Uzdu, “Kızım Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavi görüyor. 1 yıl süren tedavinin ardından hastalığı tekrar nüks etti. Kafasında ve omurilikte aynı tanı ile tedaviye başlandı. Kızımın bu süreçte iminoterapi ilacı kullanması gerekiyor. Bu ilaç ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmıyor. Yurt dışından getirmemiz gerekiyor. Bir kür için kullanılması gereken ilacın maliyeti 300 bin TL’ye yakın. Bu parayı karşılayacak durumumuz yok. Değerli hayırseverlerin yardımı ile kızımın tedavi için gereken bu ilacı almak istiyoruz. Sesimize ses olursanız, kızıma destek olursanız çok duacı oluruz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL