BELEDİYE HABERLERİ GÜNDEM SAĞLIK

Evinden çıkamayan yaşlıların ayağına sağlık hizmeti

Büyükşehir’den kesintisiz sağlık hizmeti Antalya Büyükşehir Belediyesi korona virüs salgınında evde bakıma ihtiyaç duyan hasta vatandaşlara kesintisiz sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Telefonla ulaşılan 65 yaş üstündeki vatandaşların doktor talepleri..

Evinden çıkamayan yaşlıların ayağına sağlık hizmeti

Büyükşehir’den kesintisiz sağlık hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi korona virüs salgınında evde bakıma ihtiyaç duyan hasta vatandaşlara kesintisiz sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Telefonla ulaşılan 65 yaş üstündeki vatandaşların doktor talepleri anında yerine getiriliyor, sağlık hizmeti evlerine ulaşıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan ve yardıma ihtiyacı olan Antalyalılara Büyükşehir Belediyesi ulaşmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen sağlık hizmetleri ile vatandaşlar bu zor günlerinde yalnız bırakılmıyor.
65 YAŞ ÜSTÜNDEKİLER TELEFONLA ARANIYOR
Büyükşehir Belediyesi pandemi haline gelen koronavirüs yüzünden sokağa çıkma yasağı nedeniyle evinde kalan 65 yaş üstündeki yurttaşları telefonla ulaşıyor. Büyükşehir Belediyesi görevlileri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in selamını iletip, ihtiyaçları olup olmadığını soruyor. İhtiyaç durumunda sağlık ekipleri evlere yönlendiriliyor. Bu kapsamda ulaşılan Hatice Uysaler, babası Mehmet Tursun’un sağlık kontrolü için görevlilerden yardım talebinde bulundu. İvedi şekilde harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti ekibi, Kepez İlçesi Çankaya Mahallesindeki eve ulaştı. Doktor ve hemşireden oluşan ekip evde bulunan aile bireylerini muayene etti, sağlık taramasından geçirdi. Korona virüs salgını nedeniyle bilgilendirme yapılarak evden çıkmamaları konusunda uyarıldı.

DOKTOR AYAĞIMIZA GELDİ


65 yaşındaki Hatice Uysaler, kalp yetmezliği olan 82 yaşındaki babası Mehmet Tursun’un sağlık kontrolü için Evde Sağlık Hizmeti talep ettiklerini söyleyerek, “Büyükşehir Belediyesi’nden telefonla arayıp bir ihtiyacınız var mı diye sordular, ben de sadece doktor istiyorum dedim. Ben kronik astım hastasıyım, babamın Bypass ameliyatı geçirdi kalp yetmezliği var. Muayene olmak istedik. Sağ olsunlar hemen doktor ve hemşire evimize geldi. Babamı da beni de güzelce muayene ettiler, güzel haberler verdiler. Allah razı olsun hepsinden” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL