BELEDİYE HABERLERİ

Döşemealtı Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Antalya’da Döşemealtı Belediyesi ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında çoğu insanın evde olması nedeniyle yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mevcut su ve mama kaplarının sayısını arttırıp düzenli olarak su..

Döşemealtı Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Antalya’da Döşemealtı Belediyesi ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında çoğu insanın evde olması nedeniyle yiyecek ve içecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mevcut su ve mama kaplarının sayısını arttırıp düzenli olarak su ve mama takviyesi yapıyor.

Döşemealtı Belediyesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını ihmal etmiyor. İlçenin dört bir yanına mama ve su alanları kuran ekipler düzenli olarak mama ve su kaplarını doldurarak hayvanların aç kalmamaları için çalışıyor.

Döşemealtı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner birimi sokak hayvanlarını unutmadı. Geçtiğimiz yıl sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı alanlara yapılan su ve mama alanları yeni tip koronavirüs salgınıyla birlikte ilçenin dört bir yanına kurulmaya başlandı.

Veteriner nezaretinde sokak hayvanlarının yaşadığı alanlara Belediye atölyelerinde üretilen üzeri kapalı ahşap mama ve su alanları ile kapları dağıtıldı. Ekipler sokak hayvanlarına sevgi gösterirken bazı köpekler belediye çalışanlarının elinden mama yedi.

Döşemealtı Belediyesi veteriner birimi ekipleri herkesi sokakta yaşayan dostlarımıza karşı duyarlı olmaya çağırarak valilik bünyesinde başlatılan mama bağışına katılmaya davet etti.

İçişleri Bakanlığının sahipsiz hayvanlara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ile su bırakılması ve yaşam alanlarının dezenfekte edilmesine ilişkin genelge yayınlamasının ardından geçtiğimiz günlerde de Antalya valiliği mama bağış kampanyası düzenledi. Valilik koordinesinde bağış yapmak isteyenler 0 (242) 335 00 09 numaralı telefon ile irtibata geçebilecek.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç salgın dolayısıyla sokak hayvanlarını da yalnız bırakmadıklarını söyledi. Genç yaptığı açıklamasında; “İlçemiz sokaklarında yaşayan minik dostlarımız için veterinerimiz kontrolünde ekiplerimiz görevlerinin başında. Belirlediğimiz beslenme noktalarının sayısını arttırıp periyodik kontrolleri su ve mama takviyelerini yapıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL