BELEDİYE HABERLERİ

Büyükşehir gıda yardımı aralıksız devam ediyor

Ekipler taleplere en kısa sürede cevap veriyor Ekipler taleplere en kısa sürede cevap veriyor Antalya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle Cam Piramit’te faaliyete geçirdiği bağış kabul merkezinde hazırlanan gıda kolileri..

Büyükşehir gıda yardımı aralıksız devam ediyor

Ekipler taleplere en kısa sürede cevap veriyor

Ekipler taleplere en kısa sürede cevap veriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle Cam Piramit’te faaliyete geçirdiği bağış kabul merkezinde hazırlanan gıda kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor. Antalya’nın dört bir yanında sosyal güvencesi olmayan ve işsiz kalan ihtiyaç sahibi aileler Başkan Muhittin Böcek’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını sonrası işini kaybeden vatandaşların ve sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin zor günlerinde yanlarında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Cam Piramit’te oluşturulan Bağış Kabul Merkezinde vatandaşa ulaştırılacak gıda kolileri hazırlanıyor.
444 94 20 VE COVİD-19 LİNKTEN BAŞVURUN
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri ABİM’in 444 94 20 telefonu ve www.antalya.bel.tr adresi üzerinde oluşturulan Covid-19 yardım linki üzerinden başvuran vatandaşların gerekli kriterleri taşıması halinde gıda yardımlarını evlerine kadar ulaştırıyor.
YARDIMLAR VATANDAŞLARA ULAŞTIRILIYOR
Her gün ihtiyaç sahiplerine can suyu olmak için Antalya’nın dört bir tarafına dağılan ekipler, Kepez Gazi Mahallesi’nden gelen talepler üzerine gıda paketlerini vatandaşlara ulaştırdı. İşsiz kaldığını ve 3 kişilik ailesiyle kirada oturduğunu ifade eden Vedat Dişpınar, gıda yardımı için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Dişpınar, “Dar günümüzde yanımızda oldukları ve yardım elini uzattıkları için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. 3 kişilik bir aileyim çatı katında kiracı olarak yaşıyorum. Telefonla Büyükşehir Belediyesini aradım, ihtiyacım olduğunu söyledim hemen geldiler. Muhittin Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava
YARDIM TALEBİNE ANINDA CEVAP
Koronavirüs salgınından dolayı işsiz kaldığını ve zor zamanlar geçirdiklerini dile getiren Sultan Kanat da yardım talebine Büyükşehir Belediyesi’nin anında cevap verdiğini söyledi. Kanat, “13 yıldır eşimden ayrıyım. 16 yaşındaki oğlumla birlikte yaşıyorum. Haftanın 3-4 günü halı yıkamacıda çalışıyordum. Bu hastalık yüzünden halıcılar kapandı işsiz kaldım. Büyükşehir Belediyesi’ni aradım işsiz kaldığımı ifade ederek yardım talep ettim. Hemen iki gün içinde döndüler. Başkanımız Muhittin Böcek bizim için elinden geleni yapıyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.
ALLAH RAZI OLSUN
Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı talep üzerine gıda paketini yardımı yapılan Dürdane Cankılıç ise şunları söyledi, “ Eşimden ayrıyım. 5 kişilik bir ailem var. Sağ olsunlar talebimize anında dönüş yaptılar. Astım hastasıyım. Başkanımıza teşekkür ediyorum Allah razı olsun” dedi.
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL