ASAYİŞ GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA

Antalya’da Koronavirüs denetimleri

Genel asayişin, kamu düzeninin devamının ve sürekliliğinin sağlanması ve koronavirüs salgını nedeniyle Antalya ilinde alınan tedbirlerin denetlenmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı koordinesinde; Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik..

Antalya’da Koronavirüs denetimleri
Genel asayişin, kamu düzeninin devamının ve sürekliliğinin sağlanması ve koronavirüs salgını nedeniyle Antalya ilinde alınan tedbirlerin denetlenmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı koordinesinde; Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından 22 Nisan 2020 tarihinde ülke genelinde eş zamanlı olarak “TÜRKİYE GÜVEN HUZUR UYGULAMASI (2020/4)” yapıldı.

Uygulamaya toplam; (1.297) personel, (233) ekip, (2) deniz aracı (2) hava aracı ve (5) dedektör polis köpeği katılmıştır.

Şehir giriş/çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen (239) sabit uygulama noktası ve (508)’i süresiz kapalı işyeri olmak üzere toplam (1.064) işyeri kontrol edilmiştir.

Şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde yapılan kontrollerde toplam (2 bin 373) şahıs denetlenmiş, (17) 20 yaş altı, (1) 65 yaş üstü ve (89) sosyal mesafe kuralına uymayan şahıslara toplam (127 bin 492) TL. idari para cezası uygulanmış, (1) aranan şahıs yakalanmış, (1) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. (70)’i toplu taşıma, (66)’sı ticari taksi olmak üzere toplam (905) araç kontrol edilmiş, toplam (38) araca (15 bin 888) TL para cezası uygulanmıştır. Ayrıca (278) park ve bahçe ile (131) mesire ve yürüyüş alanı kontrol edildi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve halkımızın sağlığı için bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böylede devam edeceğini açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL