EKONOMİ SAĞLIK

Akhisar Ticaret Borsası’ndan üyelere 10 milyonluk nefes kredisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi’nin yeniden başlatmasının ardından Akhisar Ticaret Borsası da daha fazla üyesinin bundan yararlanması için kaynak ayırdı. Akhisar Ticaret Borsası bu sayede üyelerine toplamda..

Akhisar Ticaret Borsası’ndan üyelere 10 milyonluk nefes kredisi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi’nin yeniden başlatmasının ardından Akhisar Ticaret Borsası da daha fazla üyesinin bundan yararlanması için kaynak ayırdı. Akhisar Ticaret Borsası bu sayede üyelerine toplamda 10 milyon lira ilave kredi limiti tahsis edecek. İhtiyaç olması halinde borsa, ek kaynağı artıracak.

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, koronavirüs ile mücadelede herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek “Üreticilerimiz bu ülkenin bel kemiğidir. Onlar her zaman üzerlerine düşeni yaptı, biz onlar sayesinde bugün buradayız. Üyelerimizden aldığımız gücü, yine üyelerimiz için kullanmaktan memnuniyet duyuyoruz. Nefes kredisi işletmelerimizin bu dönemde ihtiyaç duyduğu nakite ulaşmalarını sağlayacak” dedi.

Salgın sonrası küresel ekonominin tamamen değişeceğini vurgulayan Alhat “Amaç her zaman üretim ve ticaret kapasitesini yaşatmak olmalı. Firmalarımızı, girişimcilerimizi ayakta tutmalıyız. Ayakta tutmalıyız ki süreç geride kaldığında biz de ülkece ayakta kalabilelim” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde 3. kez başlatılan nefes kredisinde işletmelere Türkiye genelinde 6 milyar liranın üzerinde kaynak aktarılacak. 2020 yılının tümünde anapara ve faiz ödemesinin yapılmayacağı Nefes Kredisi, 2021 yılında 12 eşit taksitle ödenecek. Yüzde 7,5 faizle verilecek kredi 50 bin lira ile 100 bin lira arasında değişecek. Nefes Kredisi’nde, Kredi Garanti Fonu, Hazine desteğiyle kefil olacak. Kredi Garanti Fonu ve Denizbank ile imzalanan protokol kapsamında Denizbank’ın tüm şubelerinde kredi kullandırılacak. Önümüzdeki günlerde ise kamu bankalarının da katılması bekleniyor. Kredi Garanti Fonu’na ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında masraf ya da komisyon talep edilmeyecek.

.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL