GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA ÜST MANŞET

1 Mayıs’ta 3 günlük sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından alınan kararları açıkladı. Buna göre 1, 2, 3 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı ise bayram sonuna kadar devam..

1 Mayıs’ta 3 günlük sokağa çıkma yasağı

Image

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından alınan kararları açıkladı. Buna göre 1, 2, 3 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı ise bayram sonuna kadar devam edecek.

TÜNELİN UCUNDA IŞIK GÖRÜNDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye için ışık görünmüş yaptığımız fedakarlıkların karşılığını alma vakti yaklaşmıştır. Ülke genelinde hayatı normale döndürmeye yönelik kapsamlı bir program hazırlıyoruz. Cumhurbaşkanı Yardımcılığının hazırladığı bu programı yakında açıklayacağız.

Adliyedeki ertelemenin 30 Nisan’da dolan tarihini 15 Haziran’a kadar uzatıyoruz.

Çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran ayında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz.

Evden çalışma sürelerini de 27 Mayıs’a kadar uzatıyoruz.

Tüm bakanlıklarımız kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili planlarını ve hazırlıklarını sürdürüyor. Salgınla mücadele için aşama aşama hayata geçirdiğimiz tedbirlerin tüm kesimler üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçmek için pekçok paketi devreye soktuk.

Verdiğimiz desteklerin toplamı 200 milyar lirayı buldu. Sıkıntılı günlerde milletimizin her kesiminin yanında olduğunu gösterdik. Yaklaşık 4 milyon vatandaşımıza 22,3 milyar liralık kaynak tahsis edildi. Esnafımıza 8, 4 milyar lira finansman tahsisi yapıldı.

Image

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL