GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA

Umre’den dönenlere öğrenci yurtlarında karantina

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı twitter paylaşımında Umre’den dönenlere öğrenci yurtlarında karantina mantığıyla harekete geçildiğini söyledi. Bakan Koca, “UMREDEN dün geceden itibaren dönen tüm yolcular, Ankara ve Konya’daki ÖĞRENCİ YURTLARINDA..

Umre’den dönenlere öğrenci yurtlarında karantina

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı twitter paylaşımında Umre’den dönenlere öğrenci yurtlarında karantina mantığıyla harekete geçildiğini söyledi. Bakan Koca, “UMREDEN dün geceden itibaren dönen tüm yolcular, Ankara ve Konya’daki ÖĞRENCİ YURTLARINDA KARANTİNA MANTIĞIYLA ayrı odalara yerleştirilmektedir. Şüpheli bulunanlar gelir gelmez hastaneye kaldırılıp, testleri yapılmaktadır. Tedbirlerde hep birlikte tavizsiz olalım!” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DÖNENLERDE TARAMADAN GEÇİRİLDİ

Bakan Koca daha sonra bir twet daha paylaşarak, daha önce umreden dönenlerin de şimdiki dönenler gibi sağlık kontrolünden geçtiğini hatırlattı. Bakan mesajında şöyle dedi: “UMREDEN DAHA ÖNCE DÖNENLER tıpkı şimdi dönenler gibi sağlık taramasından geçirildi. Şüphelilerin testleri yapıldı. Umre ziyaretçileri virüse karşı tedbirlerini ise seyahatlerinde SAĞLIK EKİPLERİMİZİN VERDİĞİ EĞİTİMLE aldı. Ülkede İlk 14 Günü henüz doldurmayanları TAKİP EDİYORUZ.”

Umre’den yaklaşık 21 bin kişinin bölüm bölüm döneceği bildiriliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL