BELEDİYE HABERLERİ

Sivas’ta Koronavirüs’e karşı kurban kestiler

Sivas’ta bir Katılım Bankası çalışanları, Hayat Ağacı Derneğinde kurban kestirdi. Dünya’yı etkisi altına alan corona virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından Sivas merkezde bir Katılım Bankası çalışanları, il dışındaki bazı meslektaşlarının da..

Sivas’ta Koronavirüs’e karşı kurban kestiler

Sivas’ta bir Katılım Bankası çalışanları, Hayat Ağacı Derneğinde kurban kestirdi.

Dünya’yı etkisi altına alan corona virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından Sivas merkezde bir Katılım Bankası çalışanları, il dışındaki bazı meslektaşlarının da katılımıyla Hayat Ağacı Derneğine kurban bağışladı.

Katılım Bankası personeli, Türkiye’de görülen corona virüsün bertaraf olması, İslam âleminin huzur ve barışına vesile olması niyetiyle kurban kestirdi. İsminin açıklanmasını istemeyen Katılım Bankası çalışanları, 850 TL olan küçükbaş kurban bedelini Hayat Ağacı Derneğine yatırdı.

Küçükbaş kurban, corona virüsün ülkemizden bertaraf edilmesi duasıyla tekbirler eşliğinde kesildi.

Adak kurbanı, 2,5 kg paketler halinde Hayat Ağacı Derneğinden yardım alan ihtiyaç sahiplerine limit dışı dağıtılacak.

Gıda Bankası Koordinatörü Emrullah Ünal, isimlerinin açıklanmasını istemeyen ve Sivas’taki bir katılım bankası çalışanlarının, il dışındaki meslektaşlarının katılımıyla corona virüs salgın hastalığının sona ermesi niyetiyle Hayat Ağacı Derneğinden yardım alan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak amacıyla kurban kestirdiklerini belirterek, kendilerine bu desteklerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL