BELEDİYE HABERLERİ GÜNDEM

Şehidimiz Kadir Tuncer’i onbinlerce Trabzonlu uğurladı

Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen Bahar Kalkanı Operasyonu’nda rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit düşen ve başta Trabzon olmak üzere tüm Türkiye’yi yasa boğan Piyade Uzman Çavuş Kadir Tuncer’in cenazesi, öğle saatlerinde..

Şehidimiz Kadir Tuncer’i onbinlerce Trabzonlu uğurladı

Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen Bahar Kalkanı Operasyonu’nda rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit düşen ve başta Trabzon olmak üzere tüm Türkiye’yi yasa boğan Piyade Uzman Çavuş Kadir Tuncer’in cenazesi, öğle saatlerinde uçakla Trabzon Havalimanı’na getirildi.

Şehidimizi havalimanında Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile birlikte siyasi ve askeri erkan karşıladı.

Hatay’da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Trabzon Havalimanı’na getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, askerler tarafından Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracına nakledildi. Şehidin cenazesi, Pelitli Mahallesi’ndeki babaevine götürüldü. Burada acılı aile ve Trabzonlular tarafından gözyaşları ile karşılanan kahraman şehidimiz, babaevinden dualarla uğurladı.

Şehit Tuncer için İskenderpaşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazı sonrası cenaze törenine katılmak için gelen on binlerce Trabzonlu, kahraman şehidimizi son yolculuğuna uğurladı. Herkesin yüreğine ateş düşüren şehidimiz Kadir Tuncer, kılınan cenaze namazının ardından Sülüklü Asri Mezarlığı’ndaki şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL