GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA

Sağlık Bakanı: “Yeni vakalarımız var”

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Pozitif çıkan yeni vakalarımız var. Bu akşam topluca pozitif çıkan günlük rakamı da açıklayacağım” dedi Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs..

Sağlık Bakanı: “Yeni vakalarımız var”

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Pozitif çıkan yeni vakalarımız var. Bu akşam topluca pozitif çıkan günlük rakamı da açıklayacağım” dedi

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından güncel duruma ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından öne çıkanlar:

Türkiye’deki tablo, diğer ülkelerdeki tabloyla özdeş değildir. Biz genel tabloya kıyasla şanslı durumdayız. Tedbirlere uyarsak kontrolü elimizde tutarız.

Salgında olayların kontrolden çıkmasının nedeni paniktir.

“TEST KİTİNİ TÜM İLLERE VERECEĞİZ”

Laboratuvar sayımızı hafta sonuna kadar 16’ya çıkaracağız. Test kitini ülkenin bütün illerine vereceğiz.

Umreden gelen vatandaşlarımızı gözleme aldık. 14 gün boyunca vatandaşlarımızı gözlem altında tutacağız.

ALO 184 SABİM hattı, korona danışma hattı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Uzman hekimlerimiz bazı ön hizmetleri geniş kitleye vermiş olacak. Destek hattımız sayesinde vatandaşlarımızın dışarı çıkmamalarını sağlamış olacağız.

UÇUŞA YASAKLI ÜLKE SAYISINA 6 ÜLKE DAHA EKLENDİ

İngiltere, İsviçre, Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne yarın yerel saat 08.00 itibariyle uçuşlar yasaklanmış olacak.Uçuş yasağı uyguladığımız ülke sayısı 20’ye çıkmış oldu.

 

“TÜRKİYE’YE DÖNMEKTE LÜTFEN ISRARCI OLMAYALIM”

Yurt dışından yeni gelişlerle risklere yeni riskler eklemeyelim. Türkiye’ye dönmekte lütfen ısrarcı olmayalım. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmadı bu olmayacağı anlamına gelmez. Solunum sıkıntısı olan hastalarımızın olduğunu söylemek isterim.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL