EĞİTİM

Oğuzhan Özkaya’da online eğitim başarılı

16 MART’TAN İTİBAREN 500 ÖĞRETMEN VE 4500 ÖĞRENCİ ONLİNE EĞİTİM STARTI VERDİ -ÖĞRETMENLERİN YAZDIĞI REÇETELERİ ŞİMDİ VELİLER YAZIYOR EĞİTİM KURUMLARI BAŞKANI OĞUZHAN ÖZKAYA: “AKILLI TAHTA, DİJİTAL VERİ STÜDYOSU, EVDEN EĞİTİM..

Oğuzhan Özkaya’da online eğitim başarılı


16 MART’TAN İTİBAREN 500 ÖĞRETMEN VE 4500 ÖĞRENCİ ONLİNE EĞİTİM STARTI VERDİ
-ÖĞRETMENLERİN YAZDIĞI REÇETELERİ ŞİMDİ VELİLER YAZIYOR
EĞİTİM KURUMLARI BAŞKANI OĞUZHAN ÖZKAYA: “AKILLI TAHTA, DİJİTAL VERİ STÜDYOSU, EVDEN EĞİTİM YAZILIMLARIMIZ İLE BİR SÜREDİR ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ ONLİNE EĞİTİMİNİ OKULLARIN TATİL OLMASI İLE HEMEN BAŞLATTIK”

Görüntünün olası içeriği: ekran

Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özkaya, 500 öğretmen ve 4 bin 500 öğrenci ile başlayan online eğitimin başarıyla sürdürüldüğünü bildirdi.
Uzaktan eğitim ile ilgili Temmuz ayından bu yana devam eden hazırlıkların tamamlandığı ve deneme yayınlarının yapıldığını anlatan Özkaya, “Deneme yayınlarımızın yayıpdığı sırada okulların tatil edilmesi bir tesadüf oldu. 500 öğretmen ve 4 bin 500 öğrencimiz ile online eğitime 16 Mart Pazartesi gününden itibaren başladık” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ekran ve laptop
Oğuzhan Özkaya, akıllı tahtada, dijital veri stüdyosu ya da öğretmenlerin evlerine kurulan yazılım sistemleri ile ilk, orta ve lise sınıflarındaki tüm öğrencilerin ve öğretmenleri ile anında iletişime geçerek derslerini yapabildiğini videoyu kaydederek istediği zaman tekrarlayabildiğini anlattı.
Online eğitim sisteminde öğretmenler yerine çocuklara reçetelerini velilerin yazdığını anlatan Özkaya, şöyle konuştu:

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan
“Uzaktan eğitim ders programlarımız, öğrenci ve öğretmen yönergelerimiz, online video ve soru çözümlerimiz, deneme sınavlarımız, veli reçete sistemimiz (şimdi de velilerimiz bize evdeki durumu reçeteye yazıp bildirecek) ve soru sorma havuzumuz ile eğitimlerimize başladık. Sadece sınava hazırlanan 8 ve 12. sınıflar değil 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerimize ulaşıyoruz.
500 kişilik dev kadroda müdürlerimiz, başkanlarımız ve öğretmenlerimiz çok iyi iş çıkardılar.
Hepsine şahsımız adına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu süreci en sağlıklı bir şekilde ülkemiz ve okulumuz adına atlatacağımızdan eminiz.”

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, masa ve iç mekan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL