GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA

Koronavirüs’de 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüste son gelişmelere yer verdi. Bakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda..

Koronavirüs’de 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüste son gelişmelere yer verdi. Bakan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.”.

Bakan Koca’nın açıklamasıyla Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 30’a yükselirken, toplam vaka sayısı bin 236 oldu.

20 bin 345 test yapıldı

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yapılan test sayılarını da paylaştı. Bakan şöyle dedi: “BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.256 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL