EKONOMİ SAĞLIK

İzmir’de minibüsler ilaçlanıyor…

Türkiye’yi tehdit eden Corona virüsü ile mücadele için İzmir Minibüsçüler Odası kentte çalışan tüm minibüsleri ilaçlatarak dezenfekte ediyor. Foto Altı: Taner Uğuz İzmir’de minibüslerin toplu ulaşımda önemli rol oynadığına dikkat..

İzmir’de minibüsler ilaçlanıyor…

Türkiye’yi tehdit eden Corona virüsü ile mücadele için İzmir Minibüsçüler Odası kentte çalışan tüm minibüsleri ilaçlatarak dezenfekte ediyor.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, masa ve iç mekan

Foto Altı: Taner Uğuz

İzmir’de minibüslerin toplu ulaşımda önemli rol oynadığına dikkat çeken oda başkanı Taner Uğuz, ‘Halkın sağlığı için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayız. İzmir’de 72 durağımız ve sefer yapan M plakalı 1117 aracımız bulunuyor. İzmir’in farkı bölgelerindeki 72 son durakta bulunan tüm araçlarımızı dezefenkte etmek için ilaçlama çalışmalarına başladık. İşi doğru yapabilmek için de öncelikle ilaçlama yapan firmaları araştırdık ve Sağlık Bakanlığı’ndan çalışma iznine sahip bir firma ile kaliteli bir ilaç türünü belirledik. Toplum sağlığını doğrudan etkileyen bir mesleği icra ediyoruz, sorumluluğumuz büyük’ dedi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Foto Altı: Uğuz (ortada), gereken tüm önlemlerin alındığını söyledi.

Amaçlarının Corona virüsü ile etkili bir mücadele başlatmak olduğunu kaydeden Uğuz, ‘İzmir’in her köşesine ulaşımını sağladığımız vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Kaliteli, sağlıklı ve konforlu ulaşım için üzerimize düşenleri yapıyoruz. İlaçlama çalışmalarının yanısıra tüm üyelerimize de Corona virüsünün belirtileri, korunma yolları, yapılması gerekenler başlıkları altında eğitici yayınları dağıtıyoruz. Duraklarda yaptığımız toplantılarla şoför ve araç sahibi meslektaşlarımıza konunun hassasiyetini ayrıntıları ile anlatıyoruz. Vatandaşlarımız da kişisel temizliğine ve tedbirlerine önem versinler. Bu virüs tehlikeli ancak tedbir alıp bir şekilde hayata devam etmek de gerekiyor’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL