EĞİTİM

İzmir Demokrasi Üniversitesi %100 canlı eğitime geçiyor…

Tüm dünyada görülen nCovid-19 pandemisine önlem olarak ara verilen eğitimin sürdürebilmesi amacı ile Yüksek Öğretim Kurumu’nun tavsiyesi üzerine 23 Mart Pazartesi itibari ile üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi planlanıyor. Hatırlanacağı gibi..

İzmir Demokrasi Üniversitesi  %100 canlı eğitime geçiyor…

Fotoğraf açıklaması yok.

Tüm dünyada görülen nCovid-19 pandemisine önlem olarak ara verilen eğitimin sürdürebilmesi amacı ile Yüksek Öğretim Kurumu’nun tavsiyesi üzerine 23 Mart Pazartesi itibari ile üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi planlanıyor. Hatırlanacağı gibi 129 devlet üniversitesinin sekiz tanesi %100 canlı, on tanesi  canlı olmayan, on sekiz tanesi ise canlı ve canlı olmayan karma şeklinde uzaktan eğitime geçtiklerini ilan etmişlerdi. İzmir Demokrasi Üniversitesi de uzaktan eğitimde %100 canlı eğitime  geçen üniversitelerden biri olarak bu alanda öncülük etmeye hazırlanıyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Konu ile ilgili olarak, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper yapmış olduğu açıklamada tüm dünyada yaşanan ve ülkemizin de karşı karşıya olduğu bu olumsuz koşullar karşısında üniversiteler olarak görevlerini itinayla sürdürerek öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamasını amaçladıklarını kaydetti. Tunçsiper açıklamasında şu hususlara değindi:

“Bu nedenle, İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren etkileşimin en yoğun olduğu ve öğrencilerimizin evde sağlıklı bir şekilde kalmasını teşvik eden %100 canlı uzaktan eğitime başlıyoruz.

İki yıl önce kurmuş olduğumuz uzaktan eğitim alt yapımız ile Yüksek Öğretim Kurumundan gelen uzaktan eğitim sistemine geçilmesi tavsiyesi üzerine derhal faaliyete geçilmiş, öncelikle tüm öğretim üyelerimizin konu ile ilgili eğitimleri tamamlanmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Üniversitemizde var olan önlisans, lisans ve lisansüstü tüm bölüm ve programlarımızın mevcut dersleri için  hafta içinden itibaren sanal sınıflar oluşturularak deneme dersleri gerçekleştirilmiştir.

23 Mart Pazartesi itibari ile tüm öğrencilerimizin evde kalıp %100 canlı yayında derslerimize katılmalarını temenni ederek, eğitime kaldığımız yerden devam etmeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Tüm öğrencilerimizi sağlıkla evlerinde kalıp eğitimimizi takibe davet ediyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL