KADIN KÜLTÜR SANAT

İstanbul Sazendeleri Üsküdar’a cemreleri düşürdü

Foto Altı: Hayırsever kişiliğiyle de gönüllerde taht kuran iş kadını kimliğinin yanısıra müzikte de başarılı bir grafik çizen Semiha Can dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Üsküdar Belediyesi Kültürel etkinlikler kapsamında..

İstanbul Sazendeleri Üsküdar’a cemreleri düşürdü

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, sahnedeki insanlar ve iç mekan

Foto Altı: Hayırsever kişiliğiyle de gönüllerde taht kuran iş kadını kimliğinin yanısıra müzikte de başarılı bir grafik çizen Semiha Can dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Üsküdar Belediyesi Kültürel etkinlikler kapsamında dünyaca ünlü Saz Müziği grubu “İstanbul Sazendeleri” 10 Mart 2020 akşamı Altunizade Kültür Merkezinde konser verdi. Grubun ilk kurulduğu 1999 yılından bu yana sanatsal faaliyetler takviminde ayda bir gerçekleştirdikleri konserler yıllar içerisinde adeta Üsküdar semti ve özellikle Altunizade Kültür Merkezi’yle özdeşleşti.

Grubun dün akşam gerçekleştikleri konser repertuarı da özellikle ağırlıklı olarak grup üyeleri Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan ve Baki Kemancı imzasını taşıyordu. Konserin ana hattında tema olarak “ Cemre “ vardı. Grup Cemre’nin 3 halinin ezgiye dönüştükleri tınılarını dinleyicilerle paylaştılar.

Grubun sözcüsü, Kanun Sanatçısı Göksel Baktagir, Tıp dünyasının değerli ismi Prof. Dr. Yelda Özsunar ile birlikte gerçekleştirdikleri “ Evrensel Senfoni “ adlı çalışmada “ Nefes “ adlı bölümü Yelda hanımın sesini duyurarak besteyi icra ederek müzikli kitap farkındalığını dinleyicilerle interaktif bir şekilde paylaştılar.

Konserde bir iş kadını olan ve aynı zamanda “Kader” adlı single çalışmasıyla yıllardır hobi olarak ilgilendiği müziği i farklı bir kulvara taşımış olan Semiha Can bestesi Göksel Baktagir’e güftesi Hüseyin Balkancı’ya ait “Aşk Masalı” isimli Nihavend makamındaki eser ile bestesi ve güftesi Yurdal Tokcan’a ait “Göl Zamanı” isimli Hicaz makamındaki eseri grubun daveti üzerine seslendirerek dinleyicilere duygu dolu dakikalar yaşattı. Sanat hayatını çerçevesini kendi belirlediği ilkeler üzerine kurgulayan Semiha Can özellikle çocuk ve eğitimini esas alan sosyal sorumluluk projelerine hem iş kadını hem de sanatçı yönüyle destek vererek yeteneğine sahip çıkan ve hayallerinin pesinden kosan bir kadın profilini temsil ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL