GÜNDEM SON DAKİKA ÜST MANŞET

Elazığ 5.0 şiddetinde depremle sarsıldı!

Son dakika haberine göre Elazığ’da’ın Sivrice ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.1 olarak açıkladı. Deprem çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet..

Elazığ 5.0 şiddetinde depremle sarsıldı!

Son dakika | Elazığ'da 5.0 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre Elazığ’da’ın Sivrice ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.1 olarak açıkladı. Deprem çevre illerden de hissedildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.53’te Sivrice’de 5 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin, 21,34 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

ARTÇI DEPREM

5.0 depremin ardından Sivrice’de 21.05’te 3.4 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi.

ELAZIĞ DEPREMİ SONRASI ŞÜKRÜ ERSOY’DAN AÇIKLAMA

Prof Dr Şükrü Ersoy Elazığ depremi sonrası Twitter’dan bir takipçisine yanıt verdi. Ersoy takipçisinin sorusunu üzerine yaptığı açıklamada,” Ben çok kaygı duymuyorum. Çünkü Sivrice ile Pötürge arasında enerji M6.8 büyüklüğündeki depremde boşalmıştı. Bu deprem enerjinin transfer olduğu komşu alanlarda değil” ifadelerini kullandı.

VALİDEN AÇIKLAMA

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ilk bilgilere göre kent merkezinde ve köylerde deprem dolayısıyla olumsuzluk yaşanmadığını bildirdi.

Vali Kaldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.53’te Sivrice’de 5 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldiğini söyledi.

Yer sarsıntıyla ilgili kent merkezinde ve köylerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını aktaran Kaldırım, tarama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Elazığ’da 5 büyüklüğündeki deprem Malatya’da da hissedildi

Malatya Valisi Aydın Baruş, Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli meydana gelen ve kentte de hissedilen 5 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Baruş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Depremin kentte de hissedildiğini aktaran Baruş, “Deprem Pütürge, Doğanyol ve Kale ilçelerimizde daha fazla hissedildi. Bu ilçelerimizdeki hasarlı binaların çoğunu zaten yıkmıştık. Bu depremin ardından da ekiplerimiz ilgili yerlerle irtibat kurdu. İlk belirlemelerimize göre herhangi bir olumsuzluk meydana gelmedi.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL