EKONOMİ

Dr. Ulusoy: “Hepimiz aynı gemideyiz”

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, korona virüsünün olumsuz etkilerinin küresel ekonomiyi derinden sarsacağına dikkat çekti. Dr. Ulusoy, Türkiye’nin bu açıdan devreye soktuğu Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin..

Dr. Ulusoy: “Hepimiz aynı gemideyiz”

Dr. Ulusoy: "Hepimiz aynı gemideyiz" ile ilgili görsel sonucu

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, korona virüsünün olumsuz etkilerinin küresel ekonomiyi derinden sarsacağına dikkat çekti. Dr. Ulusoy, Türkiye’nin bu açıdan devreye soktuğu Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin son derece önemli olduğunu belirterek “Ekonomi için cansuyu olan bu paket, ihtiyaçlara göre genişlemeli. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz ve hepimizin tek bir isteği var o da bu krizi en az hasarla atlatmak” dedi.

KOBİ’lerin kredi borçlarının ertelenmesi, Kredi Garanti Fonu limitlerinin artırılması, temerrüde düşen firmalara mücbir sebep kaydı düşülmesi, ihracatçının desteklenmesi ve çeşitli sektörlerde KDV ve SGK primlerinin ertelenmesi gibi tedbir kararlarının piyasadaki nakit akışını artıracağını söyleyen Dr. Ulusoy “Bu tedbirler sayesinde nakit akışı bozulan firmaların üzerindeki yükler azalacak” dedi. Paketin, Türk ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını söyleyen Dr. Ulusoy “Gerekirse alınan bu tedbirler genişletilmeli. Krizler geçici süreçlerdir, kalıcı hale gelmemesi için bu küresel krizi doğru yönetmeliyiz” dedi.

Güç birliği yapmalıyız”

Ulusoy, üretimin devamlılığı, istihdamın korunması ve işletmelerin uluslararası rekabette geri kalmaması açısından herkesin üzerinde büyük sorumluluklar olduğunu belirterek “Türk ekonomisinin en büyük gücü aslında millet devlet işbirliğidir. Hep birlikte yol almaya hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Kısa süre içerisinde sağlıklı bir ortama ve sağlıklı bir ekonomiye kavuşabileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL